25/07/2019
Kuřátko nadívané cizrnou s batátovo celerovým pyré. Prostě jen takový nápad, jak to udělat jinak zdravě a dobře.
Pro 4 osoby.
1 Menší kuře
250 g cizrny (plechovka - pevný obsah)
2 Vejce
1 vrchovatá PL tvarohu
2 PL vloček
1 PL čekankových lupínků
3 PL L*D
½ červené kapie
Hrst čerstvé hladké petržele
Hrst libečku
3 stroužky česneku
6 ks baby karotky (cca 100 g)
400 g batátů
300 g celeru
150 g cibule
3 dcl zeleninového vývaru
1 ČL sladké papriky
1 PL zakysané smetany 8 % (Billa)
5 g Ghí
Sůl
Pepř
Půlku cizrny rozmixuji se žloutkem a tvarohem, přidám zbytek celé cizrny, vločky, lahůdkové droždí, pohankové lupínky, pokrájené kapie, nasekané bylinky a česnek, osolím, opepřím. Nakonec vmíchám pevně našlehaný sníh z bílku. Touto směsí naplním kuře všude, co to jde. Dovnitř, pod kůži atd. Dám do pekáče a obložím nakrájenými batáty a celerem, karotkou a cibulí. Podliji vývarem s prolisovaným česnekem a nakonec pro barvu zapráším červenou paprikou a zastříknu olivovým olejem. Peču cca 2 hodiny asi tak na 180 st, první hodinu pod poklicí, druhou odkryté pro kůrčičku, občas zkontroluji a podliji.
Pak kuře vyjmu, opatrně i s nádivkou naporcuji a sleju přebytečnou šťávu. Vše, co zbude,(batáty, celer, karotka, cibule, včetně vypadaných kousků nádivky) rozmixuji na hladké pyré, které ještě zjemním troškou zakysané smetany a Ghí. Poliji slitou šťávičkou a jako vždy obložím sezónní zeleninkou. Vařila jsem to poprvé, ale určitě ne naposled. Dobrou chuť! Hubnutí zdar! Dobré šťávy se udělalo docela dost, takže večer jsem si to dala s celerovým sněhovým knedlíkem a bylo to taky moc good. Hubnutí zdar!