Hubneme a pochutnáváme si s Evelynou

Hubneme a pochutnáváme si s Evelynou Vařím hodně, zdravě, ráda a často. Když nevařím, přemýšlím, co a jak budu hodně, zdr

Cuketový mls ze včerejška, k tomu brkaše a hromada rukoly. Jen do kaše jsem místo mléka dala1 PL cottage, aby nebyla tak...
29/07/2019

Cuketový mls ze včerejška, k tomu brkaše a hromada rukoly. Jen do kaše jsem místo mléka dala1 PL cottage, aby nebyla tak hladová a ždibek Ghí, aby byla pěkně voňavá. A bylo to žůžo!

Makové papačinky se švestkami (papačinky je překlep, ale není to roztomilé? Tak sem to nechala :-) Ranní dobrůtka zase t...
29/07/2019

Makové papačinky se švestkami (papačinky je překlep, ale není to roztomilé? Tak sem to nechala :-) Ranní dobrůtka zase trochu jinak, snad zdravěji.

10 g Ghí

Na 6 papačinek si připravte:

1,5 dcl mléka

2 vajíčka

60 g mletých vloček

30 g mletých ořechů (nebo mandlí)

30 g mletého maku

2 PL čekrupu

2 PL chia semínek (nechat nabobtnat ve vlažné vodě)

200 švestek (já Dia kompot)

Špetka skořice

Švestky s trochou kompotové šťávy rozmixujeme. Vločky a oříšky rozsekáme v nožovém mixeru na jemno. Přidáme mák, mléko, vajíčka, čekankový sirup, chia a vymícháme na palačinkové těsto. Pečeme na kvalitní pánvi a plníme mixovaným ovocem.

Na talířku můžeme ovonět skořící.

Super snídaně i moučník ke kávě.

Cuketovo  - šmakounový mls (nevím jak to nazvat nářez, nákyp, nádivka?) anglickou jsem koupila zcela výjimečně kvůli kvě...
28/07/2019

Cuketovo - šmakounový mls (nevím jak to nazvat nářez, nákyp, nádivka?) anglickou jsem koupila zcela výjimečně kvůli květákovým haluškám, trochu mi jí zbylo. A mě napadlo udělat něco na styl nádivky, ale bez housky. Do poslední chvíle jsme nevěděla, jak to dopadne. A dopadlo to dobře.

Na formu 21 x 15 x 7 cm jsem spotřebovala

125 g slaniny

200 g cukety

1 jarní cibule

4 vejce

100 g šmakoun Klasik

100 g tvrdý sýr (já Boryna 20 %)

2 stroužky česneku

Hrst rovné petrželky

Sůl pepř

Slaninu orestuji s cibulkou do zlatova a dám stranou, na výpeku ze slaniny restuji cuketu nakrájenou na kostičky, přidám ½ šmakouna na kostičky, vše smíchám a nechám vystydnout.

Pak do směsi nastrouhám sýr a zbytek šmakouna, nasekanou petrželku, prolisovaný česnek, osolím, opepřím, a nakonec vmíchám 2 vejce, 2 žloutky a sníh ze dvou bílků. Peču ve vymazané formě cca 45 minut.

Chutná to teplé, třeba s kaší, i studené jako nářez.

Kuře, cuketa na kolečka, paprika na větší čtverce, cibule na hrubá kolečka a syrové brambory na čtvrtky. To vše dáme do ...
28/07/2019

Kuře, cuketa na kolečka, paprika na větší čtverce, cibule na hrubá kolečka a syrové brambory na čtvrtky. To vše dáme do pekáčku, osolíme, poprášíme sladkou červenou paprikou, lehce podlijeme a pečeme do zlatova cca 90 minut, dobrota a téměř bez práce. (na posledních 30 minut dávám horkovzduch)

Květákové halušky. To fakt musíte zkusit. Je to až neuvěřitelně dobré! Jednoduchočký recept, který mám od kamarádky Hank...
27/07/2019

Květákové halušky. To fakt musíte zkusit. Je to až neuvěřitelně dobré! Jednoduchočký recept, který mám od kamarádky Hanky, je převzatý z internetu, a rozhodně ho zařazuji ke svým nejoblíbenějším.
Pro dva:
½ květáku
100 g libovější anglické slaniny
1 cibule
100 g kysaného zelí
5 g Ghí
50 g brynza
50 g jogurt
Květák uvařím v osolené vodě do polo měkka (cca 5 minut), nechám okapat a pokrájím na malé kousky. Na cibulce vypeču do zlatova slaninu pokrájenou na nudličky, přidám zelí, nakonec vmíchám pokrájený květák s kouskem Ghí, (mohu maličko podlít vodou z květáku, aby se mi směs lépe promíchávala.) Na talíři zakápnu brynzou našlehanou s jogurtem. Je to fakt mňamina obrovská!!!

Kuřátko nadívané cizrnou s batátovo celerovým pyré. Prostě jen takový nápad, jak to udělat jinak zdravě a dobře.  Pro 4 ...
25/07/2019

Kuřátko nadívané cizrnou s batátovo celerovým pyré. Prostě jen takový nápad, jak to udělat jinak zdravě a dobře.
Pro 4 osoby.
1 Menší kuře
250 g cizrny (plechovka - pevný obsah)
2 Vejce
1 vrchovatá PL tvarohu
2 PL vloček
1 PL čekankových lupínků
3 PL L*D
½ červené kapie
Hrst čerstvé hladké petržele
Hrst libečku
3 stroužky česneku
6 ks baby karotky (cca 100 g)
400 g batátů
300 g celeru
150 g cibule
3 dcl zeleninového vývaru
1 ČL sladké papriky
1 PL zakysané smetany 8 % (Billa)
5 g Ghí
Sůl
Pepř
Půlku cizrny rozmixuji se žloutkem a tvarohem, přidám zbytek celé cizrny, vločky, lahůdkové droždí, pohankové lupínky, pokrájené kapie, nasekané bylinky a česnek, osolím, opepřím. Nakonec vmíchám pevně našlehaný sníh z bílku. Touto směsí naplním kuře všude, co to jde. Dovnitř, pod kůži atd. Dám do pekáče a obložím nakrájenými batáty a celerem, karotkou a cibulí. Podliji vývarem s prolisovaným česnekem a nakonec pro barvu zapráším červenou paprikou a zastříknu olivovým olejem. Peču cca 2 hodiny asi tak na 180 st, první hodinu pod poklicí, druhou odkryté pro kůrčičku, občas zkontroluji a podliji.
Pak kuře vyjmu, opatrně i s nádivkou naporcuji a sleju přebytečnou šťávu. Vše, co zbude,(batáty, celer, karotka, cibule, včetně vypadaných kousků nádivky) rozmixuji na hladké pyré, které ještě zjemním troškou zakysané smetany a Ghí. Poliji slitou šťávičkou a jako vždy obložím sezónní zeleninkou. Vařila jsem to poprvé, ale určitě ne naposled. Dobrou chuť! Hubnutí zdar! Dobré šťávy se udělalo docela dost, takže večer jsem si to dala s celerovým sněhovým knedlíkem a bylo to taky moc good. Hubnutí zdar!

Smažený hermelín se salátem. Žádný strach, vše je v souladu.  Salát je cuketovo - šmakounový s cottagem. A ten hermoš? T...
24/07/2019

Smažený hermelín se salátem. Žádný strach, vše je v souladu. Salát je cuketovo - šmakounový s cottagem. A ten hermoš? To je Figura vyválená v L*D.
Rozumějte, nemám na myslí zfetovanou slečnu, ale nízkotučný plísňový sýr obalený ve vajíčku a Lahůdkovém Sušeném Droždí.
Pro 4 osoby:

5 g oleje oliváčku
150 g cuketa
1 cibule (já dala červenou, mám ji ráda)
100 g okurka salátová
100 g šmakoun MEXIKO (místo uzeniny)
50 g okurka kyselá
100 g kořenová zelenina¨
2 vejce
1 červená kápie
Hrst petrželky a libečku
200 g sýru Cotagge
1 lžička dijonské hořčice
Pepř
Sůl
2 ks hermelínu figura
2 vejce
4 PL L*D
Spíše menší cuketu omyji (je jemnější a nemá moc semínek),nesolím, nepotím, hned nakrájím na drobnější kostičky ( do 1 cm) a ty restuji cca 15 minut na olivovém oleji, až změknou a chytnou trochu přípal. Pak přidám všechny ostatní nakrájené ingredience, vč. vajíčka na tvrdo, osolím, opepřím. Po vychladnutí vmíchám Cottage sýr trošku řízlý dijonskou hořčicí. Hermelíny podélně rozpůlím, rozšlehám vajíčka s 1 PL L*D a ve zbytku L*D obalím. Peču vysoko v troubě na 200 stupňů, mě se osvědčil horkovzduch jen na 8 – 10 minut. A bingo! Nevytekla ani kapka a byl tak krásně zlatej, zvenku křupavej a uvnitř rozteklej, kluk jeden ušatej, sedlčanskej…
Ovšem pozor, chce to fakt rychle sníst, jak začne stydnout, pozbývá rychle chuťových kvalit. Tak, to mi teda problém nedělalo, byl ve mně na to tata. A co je to vlastně „tata“, ostravsky „otec“ to si nebude, no nic, asi jsem u té trouby stála moc dlouho.
Dobrou chuť a našemu hubnutí nazdar!
Evelyna

Mrkvová sekaná pečená v šunce a bramborový salát s fazolemi. Pro  2 osoby:150 g kuřecí mleté150 g mrkevcca 50 g tvrdého ...
22/07/2019

Mrkvová sekaná pečená v šunce a bramborový salát s fazolemi. Pro 2 osoby:
150 g kuřecí mleté
150 g mrkev
cca 50 g tvrdého sýru
1 jarní cibule
Bylinky
česnek
1 Vajíčko
25 g šunky (stačí jeden velký plátek, nebo dva menší, nehubnoucímu zbytku rodiny dejte na půlku klidně anglickou slaninu)
Příloha
Brambory, fazole, jarní cibulka , ocet, olej, sůl pepř.
Rukola
1/3 mrkve jde do směsi a 2/3 doprostřed jako náplň.¨
¨
Mleté smíchám se strouhanou mrkví a 1/2 sýra a, bylinkami,česnekem a nakrájenou cibulkou, na alobal dám velký plátek šunky (venkovská Lidl) na něj plátky sýra, pak směs masa a doprostřed dám omytou oloupanou celou mrkev a zavinu tak, aby u šunka byla navrchu. Pak celé zavinu do alobalu, utáhnu a dám na 40 minut do trouby. Jako přílohu jsem zvolila lehký salát z brambor, konzervovaných fazolí a jarní cibulky.
Dobrou chuť a hubnutí nazdar!

21/07/2019

Tak se podívejme, co jsem tento týden vařila, abych zhubla. Vaše Evelyna

Sekaný  „chlebík“ s brokolicí a vejcem . Moc ráda experimentuji s mletým, které si podle potřeby ideálně čerstvě nasekám...
21/07/2019

Sekaný „chlebík“ s brokolicí a vejcem . Moc ráda experimentuji s mletým, které si podle potřeby ideálně čerstvě nasekám nožovým mixerem a ochutím dle okamžité inspirace, takže na formu 21 x 10 x 7 cm (na biskupský chlebíček) potřebuji:
250 g kuřecího masa
1 červená kapie
½ cibule
1 ČL červené papriky
Sůl
Pepř
1 stroužek česneku
2 vejce
1 PL vloček
Menší hlávka brokolíce
1 PL lahůdkového droždí (L*D)
Trochu pohankových lupínků nebo vloček
cca 50 g tvrdého sýra
1 PL oliváčku
Příloha: Co třeba nový brambor a směs zelených salátů? Tak jsem to mněla já.
Dám si uvařit na tvrdo dvě vajíčka. Kuřecí maso a pár menších hlaviček brokolice rozmixuji. Do směsi přidám pokrájenou cibuli a papriku, které jsem orestovala na trošce oleje. Osolím, opepřím a přidám lisovaný česnek. Do formy vyložené pečpapírem na dno vyskládám půlky vajec, na ně dám masovou směs. Nahuru vyskládám menší hlavičky brokolice (nebo květáku, já měla křížence) zasypu lahůdkovým droždím smíchaným se strouhaný sýrem, zastříknu olejem a peču v troubě předehřáté na 190 st, cca 40 minut. Brokolice pustí vodu a s masem udělá chutný výpek, který po dopečení sliji a použiji na přelití brambor při servírování. L*D se sýrem a vločkami udělá křupavou krustička. Dobrou chuť a věřte, že hubnutí může být i radost!

Třetí, snad, vychytaný recept na borůvkový koláč5 g ghí2 PL tmavých fazolí2PL vloček2 Pl pohankových lupínků2 vejce½ ČL ...
21/07/2019

Třetí, snad, vychytaný recept na borůvkový koláč

5 g ghí
2 PL tmavých fazolí
2PL vloček
2 Pl pohankových lupínků
2 vejce
½ ČL prdopeče
1 xylitolu (březový cukr)
200 g borůvek
Vanilka aroma
250 g tvarohu
Citronová kůra a štáva z 1/2 citronu
1 lžíce Chia
2 PL Čekrupu
Pár kaper vanilkové tresti / nebo ochucovadla, co máte)
2 PL Čokoládový taping (Zero Calorie)

Vločky a lupínky mixnu, přidám fazole, 1 celé vajíčko prdopeč, březový cukr citronovou kůru. Naliju do formy na pečpapír vymazaný Ghí a peču cca 15 minut. V trošce vody nechám krátce nabobtnat Chia, smíchám s borůvkami lehce proslazenými (2 CL xylitolu) a nasypu na upečený korpus, peču dalších cca 10 minut, tvaroh vyšlehám se žloutkem, aroma vanilky, citronovou šťávou a čekrupem nakonec opatrně vmíchám sníh z bílku, navrstvím na borůvky, ( já si ještě neodpustila pár kreativních vlnek čokoládovou polevou) uberu trochu teplotu a dopeču cca 15 minu

20/07/2019

Tak se podívejme, co jsem tento týden vařila, abych zhubla. Vaše Evelyna

Adresa

Komárov
26762

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Hubneme a pochutnáváme si s Evelynou zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Hubneme a pochutnáváme si s Evelynou:

Sdílet

Kategorie