12/06/2026
“ПРОСТО ЕДНА ТОРТА“
Ваш познат, роднина или клиент ви звъни с молба дали може да направите една тортичка за утре, ако може и за веднага😂🤷🏻♀️
Да не е нищо специално, но да е вкусна, красива, с надпис, малка декорация и ако може – без пари 🙂
И след като затворите телефона, независимо от отговора, който сте дали, да ви идва да извикате с пълен глас:
СТИГАААААА!
Иска ви се да обясните на всеки, подходил с пренебрежение към „тортичката“, че тя не е просто нещо, което със щракване на пръсти се появява за минути. 😒
Че тя не е просто калкулация на продуктите, включени в нея.
Тя е нощи без сън.
Тя е пропуснати семейни вечери.
Тя е дете, което чака на поредното казано от вас „още малко, мамо“.
Тя е партньор, който отново остава на втори план, вероятно за пореден път без вечеря.
Тя със сигурност е доста проби и провалени рецепти през годините.
Платени обучения и години практика.
НО ТЯ Е И СТРАСТ, която те кара да забравиш и загърбиш всичко по-горе изброено.
Терапия, която побеждава умората,апатията и кара сърцето да трепне пред всяко ново предизвикателство.
Искало ви се със сигурност да обясните, че докато хората спят спокойно, вие чистите фурми, смилате ядки и декорирате торти до полунощ.
Нека, когато кажем:
„Искам торта на нормална цена“ или
„Направи ми една тортичка, ти си
ми спасението”първо помислим. 🤔
Тортата изисква време, за да се приготви, технологично време, за да стегне и време, да бъде декорирана. Зад нея стои не само опит, но и личният живот на този, който я прави.
Който неглижира и не уважава тези неща, има избор – масово производство, фабрични торти на добри цени в супермаркетите.
Кулминацията на вашия празник, това, към което се обръщат камерите и светкавиците, не е просто десерт.
Тортата, направена СПЕЦИАЛНО ЗА Вас– е сладко изкуство и като всяко изкуство заслужава уважение.