09/03/2026
От идната сряда, 11 март мандра Панчев - https://www.facebook.com/profile.php?id=100083951817751 ще предлагат своите млечни продукти с името "МОЕТО ЗДРАВЕ".
Кисело и прясно мляко, сирене и кашкавал, айран. Също и масло - в ограничено количество, но пък истинско!
Това е втората ферма - участник при нас от Пиринското село Мусомище/а. Семейството на Иван Панчев е втора поколение земеделци. Наследили са фермата от неговия баща. От 2017 година започват да преработват млякото от животните си като постепенно разнообразяват асортимента.
В момента отглеждат малко над 50 крави и няколко телета и юнички. Всички са собствено производство - знае се произхода на всяко едно от тях.
На посещението ни във фермата видяхме един модерен новопостроен обор, включващ всички задължителни зони за хранене и почивка на кравите, но Иван ни сподели, че те предпочитат да са на открито. Там ги и намерихме, ако че не беше толкова топло. Лежаха си най-спокойни на пасището в неосредствена близост на стопанството. Разбира се си знаеха, че вратите на обора са винаги отворени и очакваха звука на трактора, който разпределя фуража им на яслата.
Мандрата е малка, но пък с всичко необходимо за да се произведат качествени продукти.
За всичко това се грижат общо 5 човека.
Нели и Иван имат две деца, които също при възможност са в помощ. Дъщерята им е бъдещ технолог по храни.
Продуктите им вече са пзнати в Гоце Делчев, Хаджидимово, Банско, Баня, Сандански, Добринище, Благоевград.
Новото предизвикателство е София. Твърдо са решили, че няма по-добър място за старт от Произведено във фермата / Farm made
Много и интересни неща научихме във фермата.
Но друго си е да ги разберете от първо лице. Заповядайте на щанада им тази среда при нас. Насладете се на продуктите им, научете още за тях. Нали това всъщност е ценното на един пазар...
Заповядайте!
А ние желаем успех!