Много мило и приятно ни става, когато се връщаме в годините на основаването на магазин "Дар от Боговете". Създаден в края на 1999г., това бе първият деликатесен магазин в София - на бул. "Патриарх Евтимий" 18. Все още доста хора си го спомнят като малкото, уютно френско магазинче за сирена на френската фирма "Президент". През 2004 се преместихме на бул."Черни връх" 17 и това стана нашето запазено
място. Вторият, доста по-голям магазин с нова визия, беше открит през 2006 г. в бизнес-сграда "Белисимо" на бул. "България" 102. Така концепцията за гурме пространство успя да се развие и да просъществува цели 12 години. Благодарни сме на всичките си редовни клиенти, които ни подкрепяха, съветваха, дори критикуваха, но така ни даваха многобройни идеи за предлагането на все повече нови и разнообразни продукти.
Често ни бе задаван въпросът : защо "Дар от боговете"?
Името дойде само. Първоначалната идея бе за дегустационен център за френски сирена и избрани деликатесни продукти. Всички те, дарове на природата, - сиренето, хлябът и виното - са "Светата троица на трапезата", както ги нарича френският писател-хуманист Франсоа Рабле. Постепенно стана ясно, че гостите ни искат не само да пробват, но и да си купят доста от продуктите. Пътят вече беше ясен - трябваше да доразвием концепцията до деликатесен магазин, но с най-висококачествени продукти от различни държави. Селекцията стана богата, разнообразна, изискана, дори претенциозна.
Следвахме основната си цел - нашите клиенти да могат "божествено" да се наслаждават! Сега продължаваме да следим иновациите в хранителната индустрия, които все повече се развиват в посока здравословен начин на хранене и хубав живот. Стараем се да обновяваме в тази насока представяната от нас палитра. Радваме се също така и на собствени кулинарни творения на нашия Chef cuisine, който на място приготвя салати, топли ястия и десерти.
Надяваме се благодарение на вас да продължаваме да обогатяваме и разнообразяваме цялата палитра от деликатеси и кулинарни шедьоври на магазини "Дар от боговете".
Благодарим, че ви има, бъдете наши гости и станете частица от Рая!