28/03/2026
В последните дни, много от клиентите ни питат защо нямаме доставки и искам да внеса малко пояснения.
Ние внасяме нашите подправки само със самолетен транспорт, поради желанието ни те да бъдат винаги възможно най-свежи. Правим и доставяме малки партиди, за да не се застояват на склад и да не губим от полезните им свойства.
Карго полетите от Шри Ланка кацат в Дубай, където е основният разпределителен хъб, след това отпътуват към нас. В тази ситуация летището в Дубай почти не оперира, отварят за кратко, след това затварят и нямаме коридори за доставка. Още от 28 февруари ние сме в постоянен контакт с карго агентите ни в Шри Ланка, както и тези в България, но и те са в ситуация в която не могат да ни предоставят реална информация кога стоката ще може да отпътува за Дубай и след това, евентуално за България. Много се надяваме в следващите седмици да има някакво развитие!