Thriving Factory e малко ателие за занаятчийски продукти. В нашия асортимент влизат различни ръчно приготвени, натурални продукти. Ръчно наточена прясна паста, горчица от синапено семе, както и други сосове , разядки и изкушения са сред нашите предложения. Нашата кауза е да ви предоставим възможността да се насладите на автентичен вкус на съвременни здравословни продукти, приготвени в България о
т млади трудолюбиви хора. Горчица от черен синап (люта)
Съдържание: черен синап, вода, шарлан, ябълков оцет, хималайска сол, кафява захар демерара, куркума
Горчица от черен синап с мусковадо (баварска)*
Съдържание: черен синап, вода, шарлан, ябълков оцет, хималайска сол, кафява захар мусковадо, овесени ядки, куркума
*Има сладък вкус.
Горчица от бял синап с мед**
Съдържание: бял синап, вода, шарлан, ябълков оцет, хималайска сол, мед, овесени ядки, куркума
**Няма вкус на мед, няма сладък вкус.
Важни факти:
Всички съставки са сурови, с изключение на овесените ядки, които се използват при приготвянето на по-слабо лютивите видове.
Горчицата се прави със сурово смесване на съставките. Няма високо-термична топлинна обработка. Бурканчетата не се херметизират чрез затопляне или варене след приготвянето, но топлината при смесването и бързото затваряне повечето пъти успяват да херметизират капачката.
Трайността на горчицата не се влияе от това, че няма допълнителни консерванти и стабилизатори, както и от факта, че не се херметизира. Почти всички съставки в нея са натурални консервиращи агенти, използвани от човека от векове. Освен познатите сол, захар и оцет, самият синап е бил използван в миналото за консервиране на сурово месо, което е било овалвано в него.
При смесването на съставките в натуралната горчица между тях започва естествен химичен процес, който продължава с времето и променя вкуса и лютивината на горчицата. Така нареченото „зреене” първоначално премахва горчивината от синапа и прави вкуса по-богат и плътен. Това обаче влияе и на лютивината й, тъй като в нея няма хрян. В началото синапът има много пиперлив вкус, който за някои хора е благословия, за други причина да не го харесват. Хубавото обаче е, че реално по този начин всеки може да си „регулира” вкуса и лютивината, както му допада. Съхранението на по-ниска температура забавя този химичен процес значително. Затова, ако когато получите горчицата вкусът ви харесва, сложете я в хладилник веднага. Ако пък ви се стори люта, оставете я на стайна температура в кухнята и я опитвайте всяка седмица или на няколко дни. Когато стигне ниво, което ви допада, приберете я в хладилника.
В съставките на горчицата няма никакви допълнителни емулгатори и не се използват специални машини за хомогенизиране, затова е възможно на дъното, или в много редки случаи отгоре, да се отдели част от течността. Това е напълно нормално явление, с нищо не вреди на вкуса или свойствата. Просто разбъркайте добре с лъжица.