Българска стевия

Българска стевия "Българска стевия" ЕООД - https://stevia.bg/

Получихме ново отличие! "Българска стевия" 🌿 е победител в престижните награди 🏆 Agriventures Awards 2026 🏆 в категория ...
13/06/2026

Получихме ново отличие!

"Българска стевия" 🌿 е победител в престижните награди 🏆 Agriventures Awards 2026 🏆 в категория Bio-Based Ingredients, Longevity & Bioeconomy – за компании, които разработват биобазирани съставки, продукти за дълголетие и иновативни решения в биоикономиката.

Това поредно признание посвещаваме на вас, нашите верни съюзници по пътя към по-здравословен живот 🤲.

Благодарим за подкрепата!

„Днес ви предлагам един много лек, нежен и вкусен десерт. Подходящ е не само за хора на кето режим, а за всички, които и...
06/06/2026

„Днес ви предлагам един много лек, нежен и вкусен десерт. Подходящ е не само за хора на кето режим, а за всички, които искат да се хранят по-здравословно и без захар.
Много ми харесва съчетанието на соево мляко с крема сирене или маскарпоне. Смятам да го пробвам и в други рецепти.
А ако замените крема сиренето с кокосов крем или кокосова сметана, десертът ще стане изцяло веган.

🍨ПЛОДОВ КРЕМ СЪС СОЕВО МЛЯКО И КРЕМА СИРЕНЕ /без захар/

🍵Продукти
/за 4 порции/

🔸соево мляко - 250 г
🔸крема сирене - 200 г
🔸течна ванилия - 1 ч. л.
🔸подсладител - 80 г или на вкус (равен на 80 г захар)
🔸желатин - 1 пакетче (10 г)

Допълнително:
🔸малко запечени орехи
🔸пресни малини или други плодове

Използвам еритритол на прах и стевия за десерти от stevia.bg.

🥣Начин на приготвяне
В купа смесете всички съставки без желатина и разбийте сместа с бъркалка.
Сложете желатина в купичка, налейте 30 мл студена вода, разбъркайте и го оставете да набъбне. След това го разтопете на водна баня или в микровълнова фурна. Изсипете течния желатин в сместа и разбъркайте хубаво. Приберете крема в хладилника поне за час да се стегне хубаво. След това разпределете в купички. Сложете малко крем, после орехи, малини (нарязах ги на половинки), пак крем и отгоре отново орехи и малини. Приберете десерта за няколко часа в хладилника.“

📝Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

❗️Валерия е подсладила крема със смесени по равно „Стевия за десерти и сладкиши“ (https://stevia.bg/produkt/stevia-za-deserti-i-sladkishi/) и „Еритритол на прах“ (https://stevia.bg/produkt/eritritol-na-prah/). Така тя постига по-умерено ниво на сладост, тъй като стевия за десерти е със сладост равна на тази на захарта, а еритритолът е с по-ниска сладост. Вие можете да приготвите десерта и само с един от подсладителите и да откриете желаната от вас сладост на вкус.
🌿Стевия и еритритол са натурални заместители на захарта, които не съдържат калории и не повишават нивото на кръвната захар.

#крем #беззахар #стевия #малини #кето #крембеззахар

Тарталети, бисквитки и крем – три са елементите на тази апетитна красота. Обаче тарталетите и бисквитките се приготвят с...
02/06/2026

Тарталети, бисквитки и крем – три са елементите на тази апетитна красота. Обаче тарталетите и бисквитките се приготвят с едно и също тесто, само формата им е различна. Кремът пък е елементарен за забъркване. Така че – изпробвайте ги! Всеки един от тях е изключително вкусен! И здравословен. Ето как се приготвят стъпка по стъпка:

„Преди дни си поръчах преса за тарталети (кошнички) и шприц за бисквитки.
Кето бисквитките с шприца станаха от първия път и се получиха чудесни.
С кошничките ми отне време, докато разбера как е правилно да се пекат и вадят. Но съм много доволна, защото в крайна сметка и те станаха страхотни.
Дойде ми и идея за декорация - да напълня кошничките, а отгоре за завършек да сложа бисквитка.

Давам ви рецептата за тестото. От него можете да си направите обикновени бисквитки, които да оформите с ръце. Можете и да си направите кошнички с помощта на силиконови формички за кексчета или форми за тарталети.

🥮КЕТО ТЕСТО ЗА БИСКВИТКИ И ТАРТАЛЕТИ

🍵Необходими продукти
🔸бадемово брашно - 120 г
🔸смлени орехи - 80 г (Много е важно орехите да са смлени много хубаво като брашно!)
🔸студено краве масло - 50 г
🔸яйце (L размер) - 1 брой
🔸подсладител на вкус - аз сложих около 60 г еритритол на пудра (използвам еритритол на прах от stevia.bg)
🔸ксантанова гума - 1/4 ч. л.
(Ако нямате ксантанова гума, не е проблем. И без нея стават, а можете да я замените с 1 суп. л. кокосово брашно)

За крема
🔸заквасена сметана
🔸маскарпоне
🔸подсладител на вкус
пресни ягоди

🥣Начин на приготвяне

1.Тестото. Първо се смесват сухите съставки с маслото и се размесва хубаво с ръце. Накрая се добавя яйцето и отново се меси. Тестото се прибира в хладилника поне за 30 минути. След това можете да го ползвате за бисквитки или тарталети.

2. Бисквитките. Моите бисквитки пекох за 8 минути в предварително загрята фурна на 180 градуса.

3. Тарталетите. Как да изпечете хубави кошнички с пресата? Правите топчета от по 28 грама и ги слагата в гнездата. Затваряте уреда и държите дръжките заедно първите 1-2 минути. Установих, че най-добре се пекат на 6 от 9 степени. Времето е може би около 4 минути. Внимателно отворете и ако кошничките са готови, свалете пресата и я поставете на дъска, но я обърнете, както съм показала на снимката. Изчакайте две минути и внимателно с ръце леко извадете кошничките. Докато са топли, са много крехки и се чупят лесно. Като изстинат, няма проблем.
Намазах уреда с масло само първия път.

4. Крема. Разбърках заквасена сметана и маскарпоне, подсладих на вкус и добавих пресни ягоди.
Мисля, че спокойно мога да отворя сладкарница.“

Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

✔️За подслаждането на този десерт Валерия е използвала еритритол на прах от Българска стевия: https://stevia.bg/produkt/eritritol-na-prah/. Еритритол е натурален заместител на захарта без калории и без влияние върху нивото на кръвната захар.

#тарталети #беззахар #кето #десерт #рецепта #еритритол #българскастевия

“Днес ме попитаха какво може да се направи с останали жълтъци. Много неща: кремчета, бисквити, сладкиш „Агнеса“. Сетих с...
29/05/2026

“Днес ме попитаха какво може да се направи с останали жълтъци. Много неща: кремчета, бисквити, сладкиш „Агнеса“. Сетих се и за този баварски крем, който става изключително вкусен. Всеки, който го опита, се влюбва в него.

🍧 БАВАРСКИ КРЕМ /без захар/
/Подходящ за кето режим на хранене, за диабетици и за всеки, който се стреми да се храни здравословно/

🍚 Продукти
🔸3 жълтъка
🔸250 мл бадемово или друго мляко
🔸250 мл течна неподсладена сметана (30 и повече процента)
🔸15 г желатин
🔸80 г подсладител или на вкус /смесвам стевия с еритритол/
(Ползвам стевия за сладкиши, която е 1:1 със захарта, и еритритол на прах оттук –
https://stevia.bg/produkt-kategoriya/stevia/)

За вариант без млечни ползвайте кокосова сметана.

🥣 Приготвяне
1. Желатинът се залива с 1 и половина с.л. вода. Разбърква се и се оставя да набъбне.
2. Жълтъците с подсладителят се разбиват на гъст крем.
3. Бадемовото мляко се затопля леко. Прибавя се постепенно към жълтъците, като се разбива с миксер.
4. Сместа се слага на бавен огън и се бърка няколко минути. Не трябва да завира. Когато стане достатъчно гореща, в нея се изсипва набъбналият желатин и се бърка, докато се разтопи. Сместа се сваля от котлона и се оставя напълно да изстине. От време на време се разбърква.
5. Когато сместа изстине, се разбива сметаната на гъст крем. За да се разбие хубаво сметаната, трябва да е била в хладилника поне 8 часа.
6. Започва най-важната част. Разбитата сметана се прибавя на 3-4 пъти към другата смес. Бърка се много леко и внимателно с бъркалка. Получава се пухкава и гъста смес.
7. Кремът се изсипва в купички или чашки и се прибира в хладилника за няколко часа да стегне.
8. По желание може да го гарнирате с плодове, сладко или шоколад.

Да ви е сладко!”

📝 Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

❗ Валерия подслажда крема със смесени в равни количества “Стевия за десерти и сладкиши” с “Еритритол на прах”. Вие бихте могли да използвате същото съотношение, или пък да използвате само един от двата подсладителя. Стевия за десерти е със сладост равна на тази на захарта, а еритритолът е с по-ниска сладост.

#баварскикрем #крем #жълтъци #десерт #рецепта #беззахар #стевия #еритритол #българскастевия

23/05/2026

Бърз кекс без захар!
Още когато Валерия Христова сподели тази рецепта с уверението, че това е един от най-вкусните кексове, които е правила (а тя е правила доста!), нямаше как да не си го набележим за изпробване.
И, да, потвърждаваме! Супер вкусен и лесен кекс без захар и без бяло брашно:

🥮 БАДЕМОВ КЕКС С КАКАО /БЕЗ ЗАХАР/
(подходящ за кето режим и за нисковъглехидратно хранене)

🍚Мокри съставки
🔸6 яйца
🔸120 г кремa сирене
🔸90 г разтопено краве масло
🔸1 ванилия
🔸1 ч л. ябълков оцет
🔸150 г подсладител (равни количества стевия за десерти и еритритол от Българска стевия)

🍚Сухи съставки
🔸230 г бадемово брашно
🔸15 г кокосово брашно
🔸8 г бакпулвер
🔸щипка сол
🔸малко филирани бадеми

🍚За шоколадовата част
🔸30 г какао
🔸30 мл горещо кафе
🔸30 г настъргана кора от портокал

🥣Приготвяне
1️⃣ Разбъркваме яйцата с подсладителя и ванилията. Добавяме крема сиренето, маслото, оцета и отново разбъркваме.
Добавяме бадемовото и кокосовото брашно, бакпулвера и солта. Разбъркваме.
2️⃣ Отделяме около 1/4 от сместа, която ще остане бяла.
3️⃣ В малък съд разбъркваме какаото с горещото кафе, след което ги изсипваме в останалата част от сместа. Разбъркваме.
В кафявата смес добавяме настърганата портокалова кора и разбъркваме (за последен път в тази рецепта :) ).
4️⃣ Във формата за печене изсипваме първо половината от кафявата смес, по средата - бялата част и отгоре завършваме с останалата кафява смес.
5️⃣ Печем кекса 40 минути в предварително загрята на 180 градуса фурна (без вентилатор).
Готовия кекс може да поръсите със стевия или еритритол на прах.

Да ви е сладко!

🌿 Стевия и еритриол са натурални заместители на захарта, които НЕ съдържат калории и НЕ повишават нивото на кръвната захар!
Можете да научите повече за тях на STEVIA.BG.

📝Кексът е приготвен по авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия. Само количествата на продуктите са леко увеличени.

#кекс #бадемовкекс #рецепта #кето #беззахар #стевия #българскастевия

19/05/2026

Същите рецепти - ново поколение сладост без захар.

🫙 Стевия за компоти е здравословен избор за всички ценители на домашната зимнина.

👌Разтваря се бързо, дозира се лесно.

А плодовете 🍒 запазват богатия си вкус и натурален цвят.

От "Българска стевия" - разберете повече: https://stevia.bg/produkt/stevia-za-kompoti/
#компоти #стевиязакомпоти #безкалории #стевия

🍓Бързи и лесни тарталети с ягоди! И невероятно вкусни - без захар и без бяло брашно!🍓ТАРТАЛЕТИ С ЯГОДИ/подходящи за кето...
13/05/2026

🍓Бързи и лесни тарталети с ягоди! И невероятно вкусни - без захар и без бяло брашно!

🍓ТАРТАЛЕТИ С ЯГОДИ
/подходящи за кето режим, за диабетици и за всички, които се стремят да ограничават въглехидратите/

🍚 Необходими продукти
За тарталетите
🔸бадемово брашно - 100 г
🔸смлени орехи - 30 г
🔸студено масло - 30 г
🔸подсладител - около 50 г или на вкус*
🔸жълтък (от яйце L размер) - 1 брой

За крема
🔸котидж сирене - 180 г
🔸 течна неподсладена сметана (30-35% масленост) - 100 г
🔸подсладител на вкус
🔸малко ванилия
🔸ягоди

*За подслаждане използвам стевия за десерти и еритритол на прах от Българска стевия : https://stevia.bg/produkt-kategoriya/stevia/

🥣 Начин на приготвяне

1️⃣Тарталетите
“Маслото се стрива с бадемовото брашно и орехите. След това се прибавят жълтъкът и подсладителят. Размесете тестото хубаво с ръце. След това го увийте във фолио и го приберете в хладилника за 30 минути.

Пригответе си силиконови форми и ги намажете с малко масло. Разделете тестото на 6 части. Сложете тестото в силиконовата форма и с пръсти оформете тарталетата, като го притиснете към дъното и стените. Не е нужно да е до ръба на формата, гледайте стените да са достатъчно дебели. Тестото се рони доста, това да не ви притеснява. Като се изпекат и изстинат, всичко ще е наред.

Пекох тарталетите в еър фрайър на програма bake - 160 градуса. Първо 7 минути от едната страна. После притиснах с пръсти малко, защото леко се надуват. Внимателно ги извадих от формите и ги обърнах. Пекох ги така още 4 минути. След това ги оставих напълно да изстинат.

2️⃣Крема
За крема разбих в блендера котидж сирене и течна неподсладена сметана 30-35%. Подсладих на вкус и добавих малко ванилия.

Сложих в тарталетите крем, по средата парченца ягоди и накрая пак крем.

Има ли нужда да казвам, че станаха невероятни?”

📝 Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

❗ Валерия е използвала за подслаждане смесени в равни части ”Стевия за десерти и сладкиши” и “Еритритол на прах”. Вие можете да използвате и само един от подсладителите. “Стевия за десерти и сладкиши” е със сладост равна на тази на захарта, а еритритолът е с по-ниска сладост.

#рецепти #десерт #кето #тарталети #кетотарталети #беззахар #стевия #еритритол #българскастевия

“Тези чудни малки тортички „Павлова“ са без захар. Подходящи са за хора на кето режим и за всички, които искат да се хра...
07/05/2026

“Тези чудни малки тортички „Павлова“ са без захар. Подходящи са за хора на кето режим и за всички, които искат да се хранят по-здравословно.
Често ми остават белтъци и винаги правя нещо с тях. Този път реших да направя „Павлова“.

🍰МИНИ „ПАВЛОВА“
(за 5 малки)

🍚 Продукти
🔸белтъци (от яйца L размер) - 3 броя
🔸подсладител - 60 г за смесване с белтъците. Отделно - подсладител на вкус за крема
🔸ксантанова гума - 1/4 ч. л. (Ще стане и без ксантанова гума, но сложете няколко капки лимонов сок.)
🔸крема сирене
🔸заквасена сметана
🔸ягоди

*За подслаждане използвам “Стевия за десерти и сладкиши”, която смесвам с “Еритритол на прах”. Можете да използвате и само един от подсладителите. Взимам ги от Българска стевия:
https://stevia.bg/produkt-kategoriya/stevia/

🥣 Приготвяне
1️⃣ Белтъците се разбиват на сняг, след това се добавят подсладителят и ксантановата гума. Отново се разбива хубаво.
Върху хартия за печене направете малки купчинки с отвор вътре.

Имайте предвид, че белтъкът залепва много за хартията. Можете да я намажете с малко кокосово масло, не с краве. Можете и да поръсите малко еритритол там, където ще са тортичките. Когато станат готови, ги изчакайте да изстинат и внимателно ги отделете. Можете да използвате метална шпатула, така ще е по-лесно.
Моите тортички пекох в еър фрайър на програма bake, на 90 градуса за 60 минути. Мисля, че им трябваха още 10 минути, но пак се получиха.

2️⃣ Можете да си направите всякакъв крем.

Моята първа идея беше за страхотен крем от котидж сирене и 100 мл течна неподсладена сметана 30 - 35%. Разбива се и получавате невероятен гладък и гъст крем. Подслаждате на вкус, можете да добавите ванилия. Може да сложите какао, изобщо вариантите са много. Реших, че искам ягоди в крема. Но вместо да ги нарежа вътре, ги сложих в блендера и отново разбих. Естествено, кремът стана много рядък и не ставаше вече за тортичките.

Затова тортичките, които виждате, са с крем от равни части крема сирене и заквасена сметана. Разбърках ги, подсладих на вкус и този път нарязах ягодите вътре.

Тортичките станаха невероятни!”

Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

#рецепти #торта #миниторта #кето #Павлова #беззахар #стевия #българскастевия

Приятели на "Българска стевия" 🌿,Имаме чудесна новина, която нямаме търпение да споделим с вас! 💚Номинирани сме за 🏆 Agr...
05/05/2026

Приятели на "Българска стевия" 🌿,
Имаме чудесна новина, която нямаме търпение да споделим с вас! 💚

Номинирани сме за 🏆 Agriventures Awards 2026 🏆

Тези престижни награди отличават организации, предприемачи и иноватори, които създават устойчиви, кръгови и отговорни решения в земеделието и хранителните системи 🌍🌱

Номинацията ни е в категорията:
✨ Bio-Based Ingredients, Longevity & Bioeconomy – за компании, които разработват био-базирани съставки, продукти за дълголетие и иновативни решения в биоикономиката.

👉 Вашата подкрепа означава много за нас!

Може да гласувате до 2️⃣0️⃣ май тук: https://connect.agriventures.co/voting?nominee=7854d090-ddd0-4029-bcb2-4f2c64bf1ead

Благодарим ви, че сте част от нашето пътешествие към по-здравословно настояще и бъдеще! 💚🙏

Водещият форум за иновации в земеделието, храните и технологиите в Централна и Източна Европа. Награди, нетуъркинг, лектори.

🍓„Не са ли като от сладкарница? Толкова красиви станаха, а са и много вкусни! Идеята видях в TikTok, но там рецептата е ...
03/05/2026

🍓„Не са ли като от сладкарница? Толкова красиви станаха, а са и много вкусни! Идеята видях в TikTok, но там рецептата е с бяло брашно и захар. Аз ги направих в по-здравословен и кето вариант.
Прави се блат в сандвич тостера, после се пълни с крем и се навива. Сместа може да се изпече и в гофретник и пак да се навият рулца.
В рецептата съм използвала котидж сирене, защото се оказа, че нямам крема сирене, но резултатът много ми хареса.

🍓СЛАДКИ РУЛЦА, ПРИГОТВЕНИ В САНДВИЧ ТОСТЕР
/подходящи за кето хранене/

🍚Необходими продукти
/за 4-5 броя/

За блатовете
🔸яйца (L размер) - 2 броя
🔸котидж сирене - 40 г (може и крема сирене)
🔸разтопено кокосово масло - 20 г
🔸бадемово брашно - 25 г
🔸кокосово брашно - 5 г
🔸хуск - 1/4 ч. л.
🔸течна ванилия - 1/4 ч. л.
🔸бакпулвер - 1/2 ч. л.
🔸стевия за десерти - 25 г
/Стевия за десерти ползвам на Българска стевия - https://stevia.bg/produkt/stevia-za-deserti-i-sladkishi//

За крема:
🔸котидж сирене (пасирано) - 100 г
🔸течна неподсладена сметана 35% - 50 мл
🔸стевия за десерти - на вкус

🥣Начин на приготвяне
1. Приготвяне на блата
Яйцата, маслото и котидж сиренето се пасират хубаво. Това е нужно заради сиренето. Ако ползвате крема сирене, няма нужда от пасиране. След това се добавят останалите съставки и всичко се разбърква хубаво. Сместа се оставя за няколко минути, докато леко се сгъсти.
Включете уреда да загрее. Изсипете малко от сместа, не на цялата плоча (вижте снимките). Печете първо от едната страна, после внимателно с шпатула обърнете блата и го доопечете. Докато е топъл блатът, го навийте внимателно, да добие форма, не го мажете топъл. Оставете блата да изстине напълно. Повторете това с всички блатове.

2. Приготвяне на крема
Смесете всичко и разбийте с миксера до гъст крем. Препоръчвам ви да използвате висок и тесен съд.
В единия край на блата сложете крем и плодове. След това внимателно навийте на рулце, като в края намажете с малко крем, за да залепне и да не се разтваря.
Отгоре поръсих с малко стевия.
Ето как нещо елементарно и просто може да изглежда като от витрина на сладкарница.“

📝Авторска рецепта на Валерия Христова Вкусни рецепти с Валерия

❗️Валерия е подсладила рулцата със „Стевия за десерти и сладкиши“, която е със сладост равна на тази на захарта. Стевия не съдържа калории и не повишава нивото на кръвната захар.

#рецепта #рулца #ягоди #беззахар #кето #стевия #кремасирене

Address

бУлица "Никола Габровски" №24
Veliko Tarnovo

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Българска стевия posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Българска стевия:

Share