A jak vše vzniklo?
…láskou k přírodě, k mým dětem a k mému tělu. Je pro mě důležité, a vždy bylo, kvalitní jídlo. Ráda vařím a experimentuji v kuchyni i v zahradě. Vše mi začalo dávat smysl, až když jsem si uvědomila, že život a vše v něm je cyklus, neustále se opakující. Každý začátek roku mám radost, když mohu pozorovat, jak semínka klíčí. Jak se probouzejí a natahují hladově za každým sluneční
m paprskem. Každý nový lístek je úžasný. Rostlinka roste a sílí a já každý večer, když uspávám děti, ležím a přemýšlím, co kam zasadím. Jestli by se na tu moji pidi zahrádku nevešel ještě jeden strom nebo záhonek nebo alespoň keř. S každým jarem vyhlížím kopřivy, podběl, břízu, smrkové výhonky, pampelišky i sedmikrásky a vlastně všechny jedlé bylinky, které každý rok sbírám k jídlu či k sušení, na různé výrobky jako koncentráty, bylinné soli, čaje, kapary a spoustu dalších.
Čím víc sluníčko sílí, nadšeně očekávám konec května, kdy už budu moct vše dát na záhony. A jak přijde ten čas, buch buch a během 2 dní mám vše venku vysazeno a jsem trochu zklamaná, že jsem si sázení nerozložila alespoň do týdne…co teď? Jen čekat a koukat než vše vyroste… popravdě hurá ke kamarádce, která má naštěstí pole a stejné nadšení pro pěstování. Pěstuje zeleninu a prodává ji formou zeleninových bedýnek a určitě ji spousta z vás zná. Je to naše úžasná zahradnická pohotovost, která pomůže a poradí, jak může, ale hlavně má tu nejúžasnější zeleninu bez použití chemie, což je pro mě nejdůležitější. A jelikož se sluníčko s ničím nepáře a my také ne, máme zeleniny i ovoce někdy opravdu nad hlavu a je potřeba ji zavařit a uschovat na zimu. A v tu chvíli přišel nápad, zavařeniny a ostatní výrobky, které dělám odjakživa s láskou a poctivostí, nabídnout do světa i vám. A pomalu jak sluníčka ubývá a zavařenin ve špajzu přibývá, dny se krátí, je čas sbírat semínka na další rok, ať je zase spousty zeleniny, krásných květin pro potěchu oka i hmyzíků. Pomalu se člověk zachumlává, nastává ten krásný předvánoční čas, který je potřeba si v klidu vychutnat, uvařit čaj ze zahrádky. Nestrhnout se tím strašným honem, užívat den za dnem a odpočívat stejně jako příroda, která nabírá síly. A konečně nastávají Vánoce, ten čas, kdy já absolutně vypínám a jen se nechám unášet až do Nového roku. Přijde leden a s ním klíčení paprik natahujících se hladově za každým slunečním paprskem…
A ptáte se, proč plody ze Šťastné zahrádky? Protože každý kus přírody, kam se nesype zbytečná chemie, všichni se chovají s respektem a úctou k sobě samým, svému okolí a všemu živému je prostě Šťastný. A neposlední dík patří mému manželovi za podporu a pomoc.