29/04/2025
‼️‼️
A Fővám téri Nagyvásárcsarnok elvileg Budapest egyik ékköve: alig van turista, aki ne fordulna meg ott, ha ide látogat, miközben az itt lakók is aktívan használják, bár sokszor a házon belülre engedett német diszkontláncnál nagyobb a sor, mint a piacon. De sajnos, ha kicsit jobban megnézzük – és ehhez elég csak beleolvasni az internetes értékelésekbe – akkor a Nagyvásárcsarnok ma pont annak az üres és tartalom nélküli turistalehúzásnak az állatorvosi lova, amit nem akarunk a városba. Bár sok tisztességes árus van a piacon, de a piac menedzsmentje láthatóan a nyolcvanas években ragadt: budapesti szuvenírként árult kínai fröccsöntött gagyi, össze-vissza feliratozott és reklámokkal borított üzletek egységes arculat nélkül, sok esetben irreálisan túlárazott éttermek, sok ezer forintos nutellás lángos.
A Nagyvásárcsarnok fővárosi fenntartású intézmény, minden lehetőségünk megvan tehát változtatni a jelenlegi helyzetben, csak ez a munka valahogy nem kezdődött el eddig az elmúlt években. Márpedig itt az ideje, hogy érdemi lépéseket tegyünk annak érdekében, hogy mind a termékkínálat, mind az ott elérhető szolgáltatások, mind az arculat szintjén olyan változást érjünk el, amely szolgálja a piacot használó budapestiek igényeit is, de közben nem rontja, hanem építi Budapest, és általa Magyarország megítélését a világban - hisz a város egyik elsőszámú attrakciója lehetne egy, a budapestiséget hűen reprezentáló, minőségi piac.
Ezért Szilágyi Anna - Podmaniczky Mozgalom képviselőtársammal közösen azt kezdeményezzük a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésén, hogy első lépésben kezdődjön egy felmérés a jelenlegi állapotokat illetően, kapjon a Közgyűlés világos tájékoztatást arról, hogy az elmúlt években hogyan alakult a kiadott és üresen álló üzletek száma, a bérleti díjak és az egész létesítmény bevétele. Ezt követően pedig új stratégiát kell alkotni, és új hasznosítási modellben kell jövőt adnunk a Nagyvásárcsarnoknak. Bízom benne, hogy képviselőtársaim partnerek lesznek ennek a hosszú, de hitem szerint gyönyörű és minden budapesti számára büszkeségre okot adó eredményt célzó folyamat megindításában.