Szövetség az Élő Tiszáért Városmajori Termelői Piac

Szövetség az Élő Tiszáért Városmajori Termelői Piac Egyesületünk célja a Tisza folyó vízgyűjtőjén élők megélhetési lehetőségeinek javítása, a Tisza ökológiai értékeinek megőrzése és gyarapítása...

18/06/2026

Kedves Vásárlóink, Barátaink!

Igen, sokatokra vonatkozóan nem túlzás a „barátaink” kifejezés, mert évek óta velünk vagytok jóban, rosszban, figyelitek a munkánkat. Rengeteg jó tanácsot és szeretetet kapunk Tőletek és mi is úgy tekintünk a Városmajori Piacra, mint egy szeretni való közösségre.
Talán emlékeztek rá, hogy minden alkalommal, amikor valamilyen változáson törtük a fejünket, kikértük a véleményeteket, ahogyan most is.
Úgy gondoljuk, nagy segítség lenne bizonyos vásárlói körök számára, ha a hét három piacnapjából a hétfőit, amikor amúgy is később kezdünk, hiszen csak így garantált az, hogy a lehető legfrissebb és legszebb árut szedjük össze a gazdáinktól hétfőn reggel, átalakítanánk egy délutáni piaccá.
Kezdenénk 11-12 óra körül és kb. 18-19 óráig várnánk Titeket. Így a hét végén „lepusztított” kamrát, hűtőt friss élelemmel tudnátok feltölteni, akár munka után is.
Mit szóltok az ötlethez? Segítsetek nekünk jól dönteni!
Várjuk a véleményeket, hozzászólásokat itt a fb oldalunkon, vagy a [email protected] e-meil címen!

Holnaptól a zöldség-gyümölcs standon keressétek ismét a már évek óta jól ismert kitűnő, zamatos varsányi málnát Báránkó ...
18/06/2026

Holnaptól a zöldség-gyümölcs standon keressétek ismét a már évek óta jól ismert kitűnő, zamatos varsányi málnát Báránkó Gábor gazdaságából!
Az ára 6800 forint lesz kilónként.

Szép idő, gyönyörű választék, kedves emberek: mi kell még?Szerintünk ez épp elég egy jó piacozáshoz holnap (június 19. p...
18/06/2026

Szép idő, gyönyörű választék, kedves emberek: mi kell még?
Szerintünk ez épp elég egy jó piacozáshoz holnap (június 19. péntek). Tervezzétek meg a hétvégi, heti menüt a lenti kínálat alapján, majd rakjátok tele a kosaratokat minden szép és egészséges földi jóval! Ha elfáradtatok, igyatok a TukTukból egy jó kávét vagy egy hűsítő, valódi Jonatánból készült almafröccsöt!
Tehát a kínálatunk:

- Zöldség, gyümölcs: Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület
- Vegyes stand
- Füstölt húsáru, tejtermékek: Kiss Szabolcs (Nagykörű)
- Üvegház Piac - Hűvösvölgy - Hűvösvölgy: - Kovászos pékárustand
- Gyógyhatású fokhagymaital: ZBalla (Kecskemét)
- Erdei és termesztett, friss és szárított gombák: Vincze Gomba
- Mikrozöldek: MikroManna, Mohr József (Budaörs)
- ChocoHouse: Kézműves csokik
- Dabasi csirke
- Csakis Kávé a TukTukból

Szeretettel várunk Titeket! 🙂

Itt a nyár és vele együtt a kovászos uborka szezonja is, a hozzávalók már folyamatosan kaphatók a piacon. A világ egyik ...
18/06/2026

Itt a nyár és vele együtt a kovászos uborka szezonja is, a hozzávalók már folyamatosan kaphatók a piacon.

A világ egyik legegyszerűbb és legfinomabb kincse! Az emésztőszervek egyik legjobb karbantartója, sőt! A leve értékes segítség cukorbetegek számára, ugyanis ha véletlenül egy kicsit magasabbra szalad a vércukorszint az ideálisnál, 2-3 deci kovászos lé elfogyasztása pillanatok alatt a helyére teszi azt!

Sokan sokféleképpen készítik - van, aki néhány gerezd fokhagymát is tesz bele, Erdély bizonyos részein pedig néhány szál szárított csomborral ízesítik -, nekem az alábbiak szerint vált be legjobban:
Az alaposan megmosott kovászolni való uborkákat pecsenyevillával két helyen kb feléig megszúrom, majd egy nagy befőttes üvegbe teszem úgy, hogy alá és fölé is kerüljön egy-egy csokor kaporvirág vagy kaporzöld. (Tapasztalatom szerint a kaporzöldből dupla annyi kell, mint a kaporvirágból.) A tetejére teszek egy kovásszal készült serclit (kenyér sarka) és leöntöm langyos sós vízzel. A vizet literenként öntöm rá úgy, hogy egy liter vízben egy evőkanál sót (én parajdit!) alaposan elkeverek. Öntöm mindezt addig, amíg a leve el nem fedi az uborkát és a serclit. Ezután lefedem egy tányérral - nem hermetikusan az üveg csavaros tetejével! - és három-négy napra meleg, napsütötte helyre állítom. Három, négy nap után, ha a leve már kellőképpen zavaros és az egésznek már igazi kovászos uborka illata van, egy uborkát kicsempészek és megkóstolom. Ha még kissé "nyers", békén hagyom még egy napot.
Ha beérett, az uborkákat leöblítem és ízlés szerint befőttes üvegekbe vagy zárható üveg dobozba, tálba teszem. A levét rászűröm, a maradék levet szintén leszűrve beüvegezem és mehet a hűtőbe.
Savanyúságként főételekhez, vagy akár csak egy jó zsíros deszka mellé a nyár egyik csodája, leve kitűnő üdítő ital!

Gyertek szerdán is piacozni! Bokros kincseivel nyáron a sok előkészítő munka miatt már sajnos csak kéthetente találkozha...
16/06/2026

Gyertek szerdán is piacozni!

Bokros kincseivel nyáron a sok előkészítő munka miatt már sajnos csak kéthetente találkozhattok, így holnap, június 17-én nem lesz velünk Sanyi. Ők viszont jönnek:

- Zöldség, gyümölcs: Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület- Vegyes kincsek standja
- Füstölt húsáru, tejtermékek: Kiss Szabolcs (Nagykörű)
- Üvegház - Kovászos pékáru stand
- Gombakészítmények: Kalapos Gomba, Kalapos Gábor (Verőce)
- Csakis Kávé a TukTuk-ból!

Szeretettel várunk Titeket! 🙂

Mi hétfőn is segítünk beszerezni mindent, amit a család a hétvégén "kievett" a hűtőből, a kamrából. Jönnek tehát:- Zölds...
14/06/2026

Mi hétfőn is segítünk beszerezni mindent, amit a család a hétvégén "kievett" a hűtőből, a kamrából. Jönnek tehát:

- Zöldség, gyümölcs: Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület
- Vegyes stand
- Füstölt húsáru, tejtermékek: Kiss Szabolcs (Nagykörű)
- Üvegház - Kovászos pékárustand
- Csakis Kávé

Szeretettel várunk Titeket! 🙂

Mi eddig csak kombucháiról és egyéb egészséges termékeiről ismertük Őt, most egy rádióinterjúban más oldaláról is bemuta...
14/06/2026

Mi eddig csak kombucháiról és egyéb egészséges termékeiről ismertük Őt, most egy rádióinterjúban más oldaláról is bemutatkozik nekünk. Hallgassátok nagy odafigyeléssel és szeretettel!

Vendégünk: Major Tamás Sattwa - nemzetközi kapcsolatok szakértő és spirituális kereső Szerkesztő: Kövesdy Zsuzsa

Kedves Látogatók!Olvassátok Viki és Sattwa (kombucha) alábbi levelét!Kedves Vásárlóink!Kombuchát a piacon a nyár folyamá...
11/06/2026

Kedves Látogatók!

Olvassátok Viki és Sattwa (kombucha) alábbi levelét!

Kedves Vásárlóink!

Kombuchát a piacon a nyár folyamán nem árúsítunk, de termékünk továbbra is hozzáférhető a következő módokon: telefonon, sms-ben és emailen lehet rendelni és egy budai átadási ponton átvenni.

5 palack rendelésétől továbbra is házhoz szállítjuk. Köszönjük a termékünk iránti hűségeteket, a szeretet amivel fogadtatok és ősztől újra találkozhatunk a Városmajori Piacon is.

Viki és Sattwa
o6 3o 949 o342,
[email protected]

Holnap (június 12.), pénteken gyönyörű kínálattal érkeznek hozzánk termelőink:- Zöldség, gyümölcs: Szövetség az Élő Tisz...
11/06/2026

Holnap (június 12.), pénteken gyönyörű kínálattal érkeznek hozzánk termelőink:

- Zöldség, gyümölcs: Szövetség az Élő Tiszáért Egyesület
- Vegyes stand
- Füstölt húsáru, tejtermékek: Kiss Szabolcs (Nagykörű)
- Üvegház Piac - Hűvösvölgy: - Kovászos pékárustand
- Erdei és termesztett, friss és szárított gombák: Vincze Gomba
- Mikrozöldek: MikroManna, Mohr József (Budaörs)
- ChocoHouse: Kézműves csokik
- Dabasi csirke
- Csakis Kávé a TukTukból

Szeretettel várunk Titeket! 🙂

Sajátos tökfőzelék 🙂Ez a recept egy tökéletes mix, benne vannak az eredetileg otthon tanultak kiegészítve a magam ízlésv...
11/06/2026

Sajátos tökfőzelék 🙂

Ez a recept egy tökéletes mix, benne vannak az eredetileg otthon tanultak kiegészítve a magam ízlésvilágával (kefír, cukkini) és egy kedves szomszéd néni svédcsavarjával (kovászos uborka leve). Ebből a mixből lett egy olyan főzelék, mely a család nyári kedvence – még azoké is, akik soha nem repesnek a boldogságtól, ha főzelékkel kínálják őket. 🙂

Hozzávalók: főzőtök, feleannyi cukkini, vöröshagyma, valamilyen zsiradék, őrölt pirospaprika, só vagy ételízesítő, kaporzöld, kefír, kovászos uborka leve

A hagymát apróra vágom és a zsiradékon megdinsztelem, majd a tűzről levéve megszórom az őrölt pirospaprikával. A tököt és a cukkinit meghámozom, félbe vágva egy evőkanállal kikaparom a belsejét, hiszen a magokat nem főzöm bele a főzelékbe és másfél-két centis kockákra vágom. Ezeket belezúdítom a lábosba és beleszórom a felaprított kaporzöldet. A kovászos uborka leve sótartalmának ismeretében teszek hozzá – vagy nem – sót vagy ételízesítőt, ráöntök ízlés szerinti mennyiséget a léből, melyet, ha túl erősnek érzem az ízét, felengedek vízzel. Felforralom és én rövid ideig főzöm, hogy ne főjön szét a zöldség, mert mi szeretjük, ha van mit harapni. 🙂
Ha kész, kefírből és egy kis főzőléből habarást készítek, ezzel sűrítem.
Ha marad belőle, nagy nyári melegben még melegíteni sem kell, hidegen is csodásan üdítő!

Jó étvágyat hozzá! 🙂

Cím

1122 Budapest, Csaba Utca 5
Budapest
1122

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 15:00
Szerda 08:00 - 15:00
Péntek 08:00 - 15:00

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szövetség az Élő Tiszáért Városmajori Termelői Piac új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szövetség az Élő Tiszáért Városmajori Termelői Piac számára:

Megosztás

Kategória