15/06/2026
Kedveseink 😍
Bizonyára észre vettétek mostanában kevesebbet foglalkozom csokoládé gyártással , a prioritás most a cseresznye és a meggy....mert rengeteg van nálunk hál istennek 🙏😍
Úgyhogy igyekszünk feldolgozni ami adatott....de őszintén 🤣 nem egyszerű 🙄
Eddig kb 40 kg meggyet, 80 kg cseresznyét főztünk be.....lett szörp, sűrítmény, befőtt....
Most a többi cseresznyéből már csak sűrítményt gondoltunk készíteni ....mire jó? Mivel minden mentes bármire is, akármire....nincs benne se tartósítószer, se cukor, csak maga a gyümölcs, mivel hőkezeléssel készült felbontás után el kell fogyasztani és csak pár napig áll el hűtőben.
Ötletek: édesítve jó öntetnek, italnak....anélkül, fűszerrel husira, esetleg sütibe is....csak a képzelet szab határt....😍