Nagyapám, Molnár János tanyasi tanítóként kezdte el a méhészkedést. Az iskola kertjében mindig elfért néhány méhcsalád. Így édesapám, Molnár György már gyerekkorában megismerkedett a méhek életével. Az volt a feladata, hogy a füstölő mindig működjön, azaz füstöljön, sajnos ezt nem mindig sikerült megoldania, ami miatt több méhszúrást kaptak mindketten. Amikor édesapám megházasodott, nagyapám nekik
adta az akkor 16 családból álló méhállományát. Az igazi méhészkedés ezzel vette kezdetét. Felvetődött a gondolat, hogy mi lenne, ha ebből élne a család? Édesanyámnak is tetszett az ötlet és elkezdték főállásban fejleszteni a méhészetüket. A 16 méhcsaládból 60, majd 150 lett. Édesapám igyekezett új dolgokat alkalmazni a méhészetben. Megépítette az egyszerre 66 családnak otthont adó konténerét, majd egy pótkocsi hozzáakasztásával 114 családdal tudott vándorolni egyszerre, ami az 1980-as években újdonságnak számított. Mivel mindig szeretett a méhészekkel beszélgetni, tapasztalatokat cserélni, létrehozta a Jászsági Méhészegyesületet, melynek haláláig, 35 évig az elnöke volt. Közben álmodott egy nagyot és megszervezte a jászberényi Nemzetközi Mézvásárt és Méhésztalálkozót. Szintén az ő nevéhez kötődik a Méhkirálynő választás, amely egyedülálló az országban. Közben a Molnár Méhészet szépen fejlődött. Szüleim folyamatosan modernizáltak, gépesítettek, piacot építettek, én már ebbe nőttem bele. Főiskolai és egyetemi tanulmányaim alatt igyekeztem bekapcsolódni a munkába, de igazán 2011-től vagyok főállású méhész. Hogy a méhek közelében lehessünk, családommal tanyára költöztünk. Feleségemmel együtt elvégeztük a méhésziskolát és most már a méhészet a megélhetésünk forrása. Igyekszünk több lábon állni, így nem csak méztermeléssel foglalkozunk, hanem gyűjthetünk virágport, termelünk méhpempőt és igyekszünk minél többféle virágzó kultúráról mézet gyűjtetni méheinkkel. Kínálatunkat ízesített mézekkel tovább bővítettük. Termékeinket kiszereljük és boltokban, vásárokon, piacokon értékesítjük. Örülünk a pozitív visszajelzéseknek, ami mindig új lendületet ad vállalkozásunknak. Mára a Molnár Méhészet ismertté vált Jászberényben és a Jászságban is. Gazdaságunk 2022 óta a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. által ellenőrzött biogazdaságnak minősül. A munkamegosztás nemcsak a méhcsaládban de a mi családunkban is érvényesül: édesanyám foglalkozik a méhpempő termelésével és a méhanyaneveléssel, feleségem és én a méztermeléssel, húgom pedig a közösségi média felületekért felel. Vallom, hogy a jól működő méhészethez két dolog mindenképpen szükséges. Az egyik a segítő, megértő, együttműködő családi háttér, a másik a méhek és a természet tisztelete. Gondoskodni kell róluk, törődni velük, hiszen nagyon sokat köszönhet az emberiség ezeknek a szorgalmas kis állatoknak. Vásárolja termékeinket!