19/09/2023
Sziasztok!
Elkezdődött a suli, óvoda. Ahogy bekerültek a közösségbe, jönnek a torokfájások, köhögések, viszont ha nem szeretnènk folyton gyógyszerrel tömni a gyerkőcünket, akkor készítsünk otthon finom mèzes nyalókát!
Írom a receptet:
Kedvenc mèhészedtől szerezd be azt a mézet amelyiket legjobban szeretitek! 😊😝🐝🐝
Elkészítés:
Amennyi mézet szeretnènk erre a cèlra áldozni.. 😊
Tegyük a mézet egy lábasba, szórjunk rá a porított fűszerekből. ( pl.: fahéj, kakukkfű, citromfű, ànizs)
Majd kb. egy negyed órán keresztül főzzük, míg elkezd karamellizàlódni. Ugyan a mézben rejlő vitaminok nagy része elillan, de a köhögés, torokfájás ellen így is hatásos, mivel egy vèkony rèteget kèpez a torok nyálkahártyàjàn. Így megakadàlyozza, hogy a bacilusok megtapadjanak. 😊
Folytatva a receptet😊
Karamellizálódás után egy sütőpapírra fektessük le a nyalókának szánt pálcikát ( én a Pepco- ban vettem) , majd egy kanál segítségèvel töltsünk rá egy kisebb adagot a mèzből.
Ha esetleg ajándékba szeretnènk adni, akkor csomagolhatjuk egyenként celofánba is.
Próbàljátok ki, nagyon finom. Akác, hárs, napraforgómézből kèszítettem. 🐝🐝
Jó egészséget! 🐝🐝