14/06/2026
Az úgy volt, hogy csütörtök óta vártam a jóidőt, hogy kiposztolhassam a múlt heti grillcsirke receptem inspirációnak, de vasárnap délután van, és az időjárás még mindig a növényeknek kedvez, nem a szabadtéri grillezésnek (amiért igazából hálás is vagyok, eszeveszetten megindultak a palántáim). 🌧️🌱
Szerencsére van a világon airfryer is, amiben ugyanígy el lehet készíteni a csirkét, így szeretném megosztani veletek egyik kedvenc, kissé egzotikusabb grillcsirke receptemet mangó chutneyval, ami onnan jött, hogy két akciós mangó kornyadozott a zöldségek között, és nagyon meg kellett már enni őket🥭🔥
Fűszerkeverék kb. 1 kg csirkéhez (elérhető a kosárban Hornichéktól)
* 2 tk őrölt koriander
* 1,5 tk kömény
* 1 tk füstölt paprika
* 1 tk kurkuma
* 1 tk fekete bors
* 2 tk só
* 1/2 tk fahéj
* 1/2 tk őrölt gyömbér
* csipet kardamom
* opcionálisan kevés cayenne bors
* olívaolaj
* fél citrom leve
Keverd össze a fűszereket a citromlével és annyi olívaolajjal, hogy egy jól kenhető pácot kapj, majd forgasd bele a csirkét (a maradék pác mehet a belsejébe) és hagyd állni legalább 2-3 órát (de egy éjszaka még jobb).
Airfryerben 190 fokon 55 percet szoktam sütni, egyszer átforgatva, de ez csirkemérettől függ.
Mangó chutney:
* 2 érett mangó
* 1 kisebb hagyma (a Bősze Birtok és Krajczár savanyúság, tökmagolaj is szállít már)
* Ízlés szerint jalapeño karikák a Chilidisetól
* nagyon kevés citromlé
* Fél ek. méz (mi a Bősze Birtok facélia mézét használjuk)
* só, bors ízlés szerint
* friss menta opcionálisan - a RastaFarm jóvoltából egy csomó izgalmas mentaféle közül válogathatsz!
A mangót félbevágva grillrácsra teszem pár percre, amíg megpuhul és füstös aromát kap (grill hiányában jó az airfryer is). Ezután apróra vágom és összekeverem a finomra vágott hagymával, jalapenoval, citromlével, a mézzel és fűszerekkel.
A végeredmény egyszerre friss, füstös, édes és pikáns — tökéletes a csirke mellé. 🥭✨
Rizzsel és salátával tálaltam a kertemből 🥰