Vitaminsarok - vitaminok, paleo és diétás termékek boltja

Vitaminsarok - vitaminok, paleo és diétás termékek boltja Minőségi vitaminok és táplálék kiegészítők széles választékát találod nálunk. Tanács Mentes termékeinket, alapanyagainkat is folyamatosan bővítjük.

Szinte mindent megkapsz nálunk, ami a "mentes" táplálkozáshoz kellhet. Ezek mellett segítséget kérhetsz étrended összeállításához cukorbetegség, betegség miatti diéta vagy fogyókúra esetén.

Kedvesek!Eljött ez a nap is - végleg bezárt a Vitaminsarok. Az elmúlt években fantasztikus élményekkel gazdagodtam, és h...
15/03/2024

Kedvesek!

Eljött ez a nap is - végleg bezárt a Vitaminsarok. Az elmúlt években fantasztikus élményekkel gazdagodtam, és hihetetlenül hálás vagyok mindenkinek, aki támogatott és részese volt az üzlet életének.

Sokan közületek már a kezdetektől fogva velünk voltak. Sokat fejlődtünk, alakultunk együtt. A tanácsadások során sokat inspiráltatok a tanulásra, amiért nagyon hálás vagyok nektek!

Sajnálom, hogy most búcsúznunk kell, mindig örömmel gondolok majd vissza azokra a pillanatokra, amiket együtt töltöttünk.

Köszönöm a vásárlásokat, a mosolyokat, és minden támogatást, amit kaptam tőletek. Remélem, hogy az emlékek mindig pozitív érzéseket fognak kelteni bennetek!

Még egyszer köszönök mindent, és sok szeretettel kívánok nektek minden jót a jövőben!

Érdekes cikk a gluténról, a kovászos kenyérről és a városi legendákról...
13/03/2024

Érdekes cikk a gluténról, a kovászos kenyérről és a városi legendákról...

A 'fölöslegesen', 'orvosi indok nélkül' gluténmentesen táplálkozó még mindig vörösposztó a dietetikusok és a média szemében, mert 'fölöslegesen' fosztja meg magát az oly értékes gabonaféléktől. Jó lenne, ha megmondaná már nekik valaki, hogy a cöliákia vagy lisztérzékeny...

12/03/2024

Az utóbbi években rengeteg életviteli jó tanács ömlik ránk mindenhonnan: hogyan táplálkozzunk egészségesen, hússal vagy inkább húsmentesen együnk, bevihetünk...

12/03/2024

A legtöbb ember sosem hallott még a K2-vitaminról. Ez a vitamin ritkán fordul elő a nyugati típusú étrendben és nem is kap sok figyelmet, pedig jelent...

10/03/2024

A legtöbb betegség nem a gének hibája és nem örökletes, hanem az életmód következménye.
Az, hogy a szülők, nagyszülők is ugyanabban a betegségben szenvedtek, az sokszor azért van, mert az életmódot, amiben felnőttünk, azt visszük tovább.
Ha az input ugyanaz, az output sem lesz más!
Ebből a körből csak életmód változtatással lehet kitörni!

egy fűszál...💚
01/03/2024

egy fűszál...💚

🤟🌾 Csak egy fűszál.

Kedvesek!Hoztam a legújabb "mentsd meg!" csomagot.A táplálék kiegészítőkön kívül ezúttal kézkrémet és méreganyag mentes ...
01/03/2024

Kedvesek!
Hoztam a legújabb "mentsd meg!" csomagot.
A táplálék kiegészítőkön kívül ezúttal kézkrémet és
méreganyag mentes rúzst, szájfényt és alapozót is találtok :)

A húgysav-köszvény összefüggéséről és az okokról olvashattok az alábbi cikkben
27/02/2024

A húgysav-köszvény összefüggéséről és az okokról olvashattok az alábbi cikkben

A KÖSZVÉNY? AZ NAGYON FÁJ


Nagy fájdalom ért ma. A köszvény okozta.
Nem egészen úgy, mint általában másoknak, hiszen magától a köszvénytől a jól betartott PK diéta garantáltan megvéd, de fájni azért nagyon fájt.

Egy kedves ismerősöm, régi híve a diétának, ma reggel amiatt telefonált, hogy komoly lábpanaszai miatt orvoshoz fordult, és kiderült, hogy a fájdalmát köszvény okozza.
Kapott gyógyszert rá és eltiltották a húsevéstől.
Jaaaj, hát ez tényleg nagyon fáj!

Hogy miért?
—Mert ebben az egy mondatban benne van minden tévhit, minden hiba, ami a köszvénnyel kapcsolatban a fejekben előfordulhat.
—Mert azonnal egyértelmű volt számomra, hogy az én ismerősöm nem tartja be jól a PKD-t, mert akkor biztosan nem lenne köszvénye.

Úgyhogy azt hiszem, érdemes újra beszélni egy kicsit arról, hogy mi fán terem ez a betegség. Persze nem a fán terem…. de nem is a húsevés az oka.

Az emberek félreinformáltak a köszvénnyel kapcsolatban. A nagyobb baj az, hogy sajnos az orvosok legnagyobb része is.

Ez a tévhit azért kerül újra és újra terítékre nálam, mert a PALEO- KETOGÉN ÉTREND-del való gyógyítás kapcsán különösen aktuális tisztázni, hogy van-e veszélye a fehérje fogyasztásának.

A túlzott fehérje fogyasztás szükségtelen és vannak hátrányos következményei is. /Ez azonban most nem ennek a cikknek a témája. /
Ráadásul a PKD-ban nem eszünk sok húst annak ellenére, hogy ez egy hús és zsír alapú étrend. A jól beállított paleo-ketogén étrend a szükséges mennyiségű és minőségű húst tartalmazza és nem többet.

A feltevést, hogy a köszvény oka a húsevés, tudományosan sosem igazolták és nem több puszta hiedelemnél. Sajnos a hiedelmek nemhogy fennmaradnak, de sokszor még erősödnek is az idők során.

+++Mint például, hogy a húsfogyasztás köszvényt okoz+++

Előre elmondom a lényeget:
A KÖSZVÉNYT NEM A HÚSFOGYASZTÁS OKOZZA.
Nézzük csak, hogy is van ez!

+++A köszvényt a vér túl magas húgysavszintje okozza egyéb problémák fennállása esetén+++

Ennek következtében húgysavkristályok rakódnak le az ízületekben és ez fájdalmas gyulladást vált ki. Leggyakrabban a láb nagyujja, de sokszor más ízületek is érintettek.
Az ember sok százezer éven át mindig is sok húst fogyasztott, a köszvény mégis igen ritka volt a civilizáció kialakulásáig.
A húgysav a szervezetben termelődő, ill. a táplálékkal bevitt purin bomlásterméke.

Ha a kórosan magas húgysavszint okát vizsgáljuk, kiderül, hogy az esetek 90%-áért nem a fokozott bevitel, hanem az elégtelen kiválasztás, a károsodott vesefunkció a felelős.
Az sem mellékes, hogy a purin kétharmadát a szervezet maga állítja elő.
A magas húgysavszint egyébként nem jár automatikusan köszvénnyel.

A köszvény elterjedése egybeesik:
— a népesség ELHÍZÁSÁVAL,
— a METABOLIKUS szindróma egyre gyakoribb előfordulásával
— valamint a túlzott ALKOHOL
— és a megnövekedett FRUKTÓZ fogyasztással.

Teljesen rossz nyomon jár az, aki a húsfogyasztás visszafogásától reméli a köszvénye javulását. Annál is inkább, mert a fokozott fehérjefogyasztás nem növeli meg a húgysavszintet, mivel fehérje hatására az egészséges vesében a húgysav kiválasztása és ürítése is fokozódik.
Már megint rá kell jönnünk, hogy a szabályozás a rendszerben egyszerűen tökéletes.

A fehérje bevitel ingadozásai nem jelentenek nagy gondot a szabályozásban, a vese tudja a dolgát. A civilizációval párhuzamosan azonban olyan tényezők jelentek meg (cukor, alkohol, elhízás, metabolikus szindróma), amelyek felborították ezt a kényes egyensúlyt, és a köszvény gyakorivá vált.
Nézzük, mi lehet az oka a valódi problémának, a vese működési zavarának!

— A CUKORBETEGSÉG, mivel ha hosszabb ideig áll fenn a magas vércukorszint akkor az ereket károsítja, s ezáltal a vesefunkciót károsan befolyásolja.
— A túlzott ALKOHOL FOGYASZTÁS is lehet kiváltó ok, mivel az alkoholból keletkező ecetsav a vese kiválasztási mechanizmusában a húgysavval versenyez. Előbb kiválasztódik az ecetsav és addig marad a vérben a húgysav.
— Ugyanez a helyzet a FRUKTÓZ /GYÜMÖLCSCUKOR esetében is.
A fruktóz hozzájárul az
—ELHÍZÁS és a
—METABOLIKUS szindróma kialakulásához is, amely állapotok szintén károsítják a vesekiválasztást és emelik a húgysavszintet.

Ellentmondásnak tűnhet, de szerintem mostmár megértitek: a köszvényt nem a magas húgysav szint okozza, ez ugyanis mindig is jellemezte az emberi fajt. A tradicionálisan táplálkozó természeti népeknél a kiugróan magas húgysavszint ellenére ismeretlen a köszvény.
A nyugati táplálkozás azért vezet köszvényhez, mert nem csak a húgysavszintet növeli, hanem jelentősen lerontja a vese húgysavkiválasztását az előbb említett okok következtében.


Hogy a vége egyszerű legyen és lásd a lényeget: nem kell sokat variálni. Ha a szervezeted ellen elkövetett rengeteg táplálkozási merénylet következtében nem akarsz még ráadásul köszvényes is lenni, akkor:
NE IGYÁL ALKOHOLT,
NE EGYÉL FRUKTÓZT
ÉS FOGYJÁL LE MIELŐBB!


Dr Horváth Réka
063094928006

A hozzászólásokban lehet nyugodtan kérdezni, érteni vagy nem érteni, hinni vagy nem hinni, véleményt mondani. Elengedhetetlen, hogy a hozzászólásotok legyen kulturált és mindenfajta személyeskedéstől, gúnyolódástól, sértegetéstől, negatív indulattól mentes. Aki nem hajlandó vagy nem képes a véleményét megfelelő, udvarias stílusban megfogalmazni, annak a hozzászólását törölni fogjuk.

26/02/2024

Áttekintés A cink egy olyan ásványi anyag, amely szerte a szervezetben megtalálható és segíti az immunrendszer, valamint az anyagcsere működését. Emel...

Sejtjeink 1-3 hónap alatt megújulnak.Azt szokták mondani, hogy az vagy, amit megeszel.Ez részben igaz is, de én kiegészí...
24/02/2024

Sejtjeink 1-3 hónap alatt megújulnak.
Azt szokták mondani, hogy az vagy, amit megeszel.
Ez részben igaz is, de én kiegészíteném azzal, hogy
az vagy, amit megeszel, megemésztesz, és a sejtjeid felhasználnak.

Vagyis nem csak az ételnek kell jónak lenni, hanem az emésztőrendszernek, az anyagcsere folyamatoknak is jól kell működnie. Bár az is igaz, hogy a jó étel hozza magával a jó emésztőrendszert is - legalábbis hosszú távon.😉

Tudtad?

35 naponta a bőröd sejtjei megújulnak.
A májad sejtjei kb. 1 hónap alatt.

A tested ezeket a vadiúj sejteket fizikailag az ételből hozza létre, abból, amit megeszel. A benne lévő TÁPANYAGOKBÓL.

Amit eszel, azzá leszel.

Ennyire fontos az, hogy ma hogyan döntesz…
16/02/2024

Ennyire fontos az, hogy ma hogyan döntesz…

Tudtátok, hogy a WHO szerint egészségünk mintegy 50%-ban az egészségtudatos viselkedésünkön múlik?

Ez azt jelenti, hogy a genetikán túl, a mi döntéseink, szokásaink és életmódunk is hatalmas szerepet játszanak abban, milyen egészségi állapotban vagyunk. 🍇💪

Az epigenetika azt vizsgálja, hogyan befolyásolják a környezeti hatások és életmódunk a géneink működését, anélkül, hogy megváltoztatnák a DNS-szekvenciát. Ez azt jelenti, hogy a választásainkkal, mint például az egészséges táplálkozással, a dohányzás elkerülésével vagy a stresszkezeléssel, pozitívan befolyásolhatjuk nem csak a saját egészségünket, hanem az utódainkét is. 🧬🌟

Gondoljatok csak bele, a nagyszülők étkezési szokásai még az unokák egészségére is hatással lehetnek! Ez azt jelenti, hogy a családi egészségtörténetünk nem csak a genetikai örökségünket jelenti, hanem az epigenetikai változásokat is, amelyek generációkon át kísérhetnek minket.

Tegyük hát meg a szükséges lépéseket ma, hogy jobb jövőt alakíthassunk ki magunknak és szeretteinknek! 🌍❤️

🌟A részleteket keresd a hozzászólásoknál!🌟


Források: Családinet, Weborvos, qubit

Az All In új gluténmentes vegán édesburgonya krokett nálam is kapható a gnocchi és a lasagne mellett természetesen! :)Az...
15/02/2024

Az All In új gluténmentes vegán édesburgonya krokett nálam is kapható a gnocchi és a lasagne mellett természetesen! :)

Az ALL IN krokett édesburgonyából és gluténmentes lisztek keverékéből készült. Kívül ropogós - belül légies 😍

Az elkészítése roppant egyszerű, mindössze egy serpenyő (és kókuszolaj) szükséges hozzá, de Airfryer-ben is megsüthető. 💥

Az összetevői:
Édesburgonya (66%), barna rizsliszt, kölesliszt, tápióka keményítő, rizsliszt, gluténmentes zabpehelyliszt, útifűmaghéjliszt, tiszta só

Cím

Dunakanyar Krt 2
Szentendre
2000

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Vitaminsarok - vitaminok, paleo és diétás termékek boltja új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás