Szedrem - Egy kanálka egészség

Szedrem - Egy kanálka egészség Minden, ami szeder!Nézz be hozzánk!
100% os szederlevet, cukros és sztíviás kivitelben dzsemeket...

Kedves Szedrem-kedvelők!Termékeink átmenetileg elfogytak.Köszönjük a sok kedves visszajelzést és a bizalmat!Augusztus vé...
23/02/2026

Kedves Szedrem-kedvelők!

Termékeink átmenetileg elfogytak.
Köszönjük a sok kedves visszajelzést és a bizalmat!
Augusztus végén friss gyümölcsből készült újdonságokkal jövünk vissza. 🍇

20/01/2026

Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember 9 fontos tanácsa, amit az egészségünk érdekében be kellene tartani

1. RÁGJANAK RENDESEN, ÉS NEM HÍZNAK EL! A rengeteg emésztési zavar oka a savasodás, ami annak köszönhető, hogy sok szemetet eszünk, és rosszul rágjuk meg az ételt, ami aztán komoly emésztési problémákhoz vezethet. A nyál fertőtlenít, segíti az emésztést. Ha az ember rendesen rág, nem tudja túlenni magát, nem hízik el, időben jelentkezik a telítettségérzés.

2. IZZADJANAK, LEGALÁBB NAPONTA 10 PERCET! Mert az egészséghez, a fiatalos szervezethez elengedhetetlen a méregtelenítés, a máj és vese tudatos működtetése. Fontos lenne a tisztulás, napi szinten is, ezért sok folyadékot igyunk. A diólevél-, bodza-, nyírfalevél, csalán-, mezei zsurló és galaj teák a legjobbak, ha méregteleníteni akarunk. Hagyjuk magunkat szabadon izzadni, naponta legalább tíz percet. Olyan dezodor vegyünk, ami nem tömíti el a hónaljban az izzadságmirigyeket, hanem csak szagtalanít. Javallott verejtékezni, izzadás-kúrákat tartani megfelelő teák fogyasztásával, hogy elősegítsük főbb méregtelenítő szerveink, így a májunk és vesénk működését. Májunk vonatkozásában érdemes hetente egy gyermekláncfű teát elfogyasztani, vesénkre és májunkra a leghatásosabb az aranyvesszőfű teája.

3. A RÁK ELLENSZERE A LÚGOSÍTÁS A rákos sejtek elszaporodásának a a megelőzéséhez sötét színű gyümölcsöket kell fogyasztani, amiben sok az antioxidáns, tehát olyan, hogy fekete szilva, fekete szőlő, mazsola, fekete szeder. Fontos a sok C-vitamin, amit elsősorban gyümölcsből, zöldségből nyerhetünk ki. Ha tea formájában akarunk C-vitamint bejuttatni a szervezetünkbe (a csipkebogyóban és csalánban például sok van), akkor csak 50 fokig melegítsük fel a vizet, aztán hagyjuk benne 40 percig állni a gyógynövényeket. És igyunk diólevél teát legalább 8-10 héten át.

4. ÓVAKODJANAK A CUKORTÓL! A cukorbetegséget nagy problémának tartja, amit meg lehet természetes úton-módon is előzni. Gyuri bácsi szerint az emberek évente több mint húsz kiló cukrot esznek, nem csoda hát, hogy a szervezet nem tudja termelni az inzulint. A rákos sejtek cukorral táplálkoznak, a gyógynövények, az áfonyalevél, a szederlevél, a málnalevél, a csicsóka viszont segítenek a cukorháztartás egyensúlyának biztosításában. Lassítják a felszívódást, pótolják az inzulint.

5. A MAGAS VÉRNYOMÁS SEM CSAK GYÓGYSZERREL CSÖKKENTHETŐ Sok komoly betegség oka lehet a magas vérnyomás, megelőzésére a galagonya tea, míg idegrendszeri problémákra a pásztortáska alkalmazható.
6. MELLRÁK ELLEN SZILVALEKVÁRRAL, ŐSI SZÉKELY RECEPT SZERINT A székely nők annak idején szilvalekvárral gyógyították a mellrákot. Azóta a tudomány is igazolta, hogy a szilvában 5741 antioxidáns van. Ha rákot szeretnénk megelőzni, akkor együnk sok aszalt szilvát vagy vörös-fekete gyümölcsből készült lekvárt, mert a nyers gyümölcsben sokkal de sokkal kevesebb az antioxidáns. Ezután még egyéb rákos esetekről is mesélt, például a szájrákról. Egy esetben 3 fej körömvirágot kellett a páciensnek megennie naponta tavasztól őszig, meg is gyógyult tőle.

7. NEM MINDEGY HOL ÉS MIKOR GYŰJTJÜK A GYÓGYNÖVÉNYT Minden gyógynövénynek ugyanis megvan a gyűjtési ideje, de minden növénynél nagyon fontos, hogy tiszta legyen, és olyan időszakban szedjük, amikor a legtöbb benne a hatóanyag.
8. ÍGY GYŰJTSÜNK DIÓFALEVELET ÉS CSALÁNT A diófalevél gyűjtésével kapcsolatban elmesélte, mire kell odafigyelnünk. Az alap, hogy a diófalevelet akkor érdemes gyűjteni, amikor már megszabadult a barkájától, kibújtak az új levelek és a fa kipermetezte ragacsos anyagát. Akkortól kezdve két hét alatt megsötétedik a diólevél, és megvastagodik. Ekkortól lehet gyűjteni, egészen addig, amíg a rozsdagomba nem jelenik meg a diólevélen. A július a legbiztosabb hónap, de minden növénynél meg kell nézni, hol tart épp a fejlődésben. A csalánlevelet például akkor kell szedni, amikor tavasszal elkezdi az első bimbót hozni, amikor már kijött a virág, akkor már jó, vagy a sarjúcsalánt ősszel, de az már nem olyan jó. De nem a dátum a lényeg, hanem a növény állapota. Gyuri bácsit nagyanyja úgy tanította – fogd meg, kóstold meg, nézd meg, szagold meg, és amikor olyan, akkor szedd le.
9. IGYUNK PARLAGFŰ-TEÁT Hihetetlen, de ez az egyik leghasznosabb gyógynövényünk. Nagy mennyiségben található benne B37 vitamin, és a kevésbé ismert P2 vitamin. Ásványi anyagokban gazdag, sok vasat, rezet és káliumot tartalmaz, ezen kívül enzimeket és nyomelemeket. Gyógyítja az emésztési problémákat, a rákot, sejtvédő hatásáról csodákat zengenek.

🌲🎁🎄Szeretettel várunk mindenkit a SZEDREM- mel🎁♥️🎄!@Szada-Közösségi piac
07/12/2025

🌲🎁🎄
Szeretettel várunk mindenkit a SZEDREM- mel🎁♥️🎄!@
Szada-Közösségi piac

Sziasztok!🌲☃️Várunk benneteket Szedrem termékeinkkel🎅 a II.kerületben, a Mechwart liget szomszédságában!Ma 8,30 és 14,00...
06/12/2025

Sziasztok!🌲☃️

Várunk benneteket Szedrem termékeinkkel🎅 a II.kerületben, a Mechwart liget szomszédságában!
Ma 8,30 és 14,00 óra között a Papkerti parkolóban (1024 Budapest, Rómer Flóris utca 4.)

A szederlevél tea számos jótékony hatással rendelkezik, például összehúzó, antibakteriális és izzasztó hatása révén segí...
16/11/2025

A szederlevél tea számos jótékony hatással rendelkezik, például összehúzó, antibakteriális és izzasztó hatása révén segít a hasmenés, húgyúti fertőzések és láz esetén. Emellett gyulladáscsökkentő hatása miatt jó hatással van az ízületi gyulladásokra és a köszvényre, valamint támogatja a vérszegénység és a cukorbetegség (beleértve az inzulinrezisztenciát) kezelését. Külsőleg is használható szájüregi és torokgyulladásra, valamint bőrproblémákra.
Belsőleg:
Emésztési problémák: A benne lévő cserzőanyagok miatt összehúzó hatású, ezért hatékony hasmenés esetén.
Húgyúti fertőzések: Antibakteriális tulajdonsága miatt segíthet húgyúti betegségek és fehérfolyás esetén.
Láz és izzasztás: Izzasztó hatása révén lázas állapotban is használható.
Ízületi panaszok: Gyulladáscsökkentő hatása miatt javasolt ízületi gyulladás, reuma és köszvény esetén.
Vérszegénység: Vastartalma miatt vérszegénységben is fogyasztható.
Cukorbetegség: Segítheti a kezdődő cukorbetegség és az inzulinrezisztencia kezelését.
Méregtelenítés: Vízhajtó, béltisztító és izzasztó hatása miatt segítheti a szervezet méregtelenítését.
Külsőleg:
Szájüregi gyulladások: Torokgyulladás, szájgyulladás vagy afta esetén gargarizálásra használható.
Fogínyvérzés: Nyers levelek rágcsálása segíthet a fogínyvérzés csillapításában.
Sebek és bőrirritáció: Sebek tisztítására, borogatására és bőrirritáció esetén lemosóként is alkalmazható.
Pigmentfoltok: Halványító hatása miatt enyhítheti a pigmentfoltokat
www.szedrem.hu

Ajándékozz SZEDREMből♥️🥰!Szeretettel ajánljuk feketeszederből készült termékeinket nemcsak hétköznapokra, hanem igazán k...
11/11/2025

Ajándékozz SZEDREMből♥️🥰!

Szeretettel ajánljuk feketeszederből készült termékeinket nemcsak hétköznapokra, hanem igazán különleges alkalmakra is!🎁🎊🎄🎉
-mert :
kézműves👌 magyar termék🙏
saját bio🌱szedrünkből készült,
tartósítószer mentes,
nem higított,
natúr,
diabetikus,
nem utolsó sorban😉
Magyarország gyümölcsleve,
Magyarország szörpje,
Magyarország lekvárja,
Kézműves Kiválóságok díjazottja🏆🎉🙏

Kóstóljátok meg és döntsetek a SZEDREM mellett🥰🥰🥰🥰!

Nézz körül🥰!
www.szedrem.hu

Szedrem a Liliomkertben🥰Csodás őszi kirándulás a káptalantóti termelői piacon, gyertek, szeretettel várunk benneteket!🥰
19/10/2025

Szedrem a Liliomkertben🥰
Csodás őszi kirándulás a káptalantóti termelői piacon, gyertek, szeretettel várunk benneteket!🥰

😊OMÉK 2025😊SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT A SZEDREMMEL🍇🥰!"D" pavilon-szept.19-től 21-ig🌞10órától 18óráig🥰☺️
19/09/2025

😊OMÉK 2025😊

SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT A SZEDREMMEL🍇🥰!
"D" pavilon-szept.19-től 21-ig🌞
10órától 18óráig🥰☺️

Szeretettel vár a SZEDREM A Káptalantóti Piac on🥰Találkozzunk augusztus 17-én a Liliomkert Piacán🥰!Szedrem - egy korty e...
14/08/2025

Szeretettel vár a SZEDREM A Káptalantóti Piac on🥰
Találkozzunk augusztus 17-én a Liliomkert Piacán🥰!
Szedrem - egy korty egészség!

Bio feketeszederből🥰
szedrem.hu

SZEDREM A GÖDI PIACON🥰Találkozzunk augusztus 16-án a Kincsem Parkban!Szedrem - egy korty egészség!Bio feketeszederből🥰sz...
14/08/2025

SZEDREM A GÖDI PIACON🥰
Találkozzunk augusztus 16-án a Kincsem Parkban!
Szedrem - egy korty egészség!
Bio feketeszederből🥰
szedrem.hu

Feketeszeder a Liliomkertben🥰
10/08/2025

Feketeszeder a Liliomkertben🥰

Cím

Tamási
7090

Telefonszám

+36704536317

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szedrem - Egy kanálka egészség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás