26/08/2021
Dziękujemy za możliwość udziału w tym fantastycznym Jarmarku! ❤️🍯🐝
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=504898667322313&id=100034065534483
❤️ Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica ❤️ pragnie serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym Jarmark Produktu Lokalnego „Smaki Gminy Oleśnica” był radosny, kolorowy, przepyszny i bezpieczny.
❤️ Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej Gminy i Gościom za obecność i wspaniałą zabawę!
❤️ Dziękujemy Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica z pracownikami Urzędu Gmina Oleśnica oraz Radnym Gminy Oleśnica. Dziękujemy Sołectwu Bystre na czele z Panią Sołtys. Szczególne podziękowania ślemy na ręce ks. Jana Kudlika – proboszcza parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy za modlitwę podczas Eucharystii dożynkowej.
❤️ Szczególne podziękowania dla Agnieszki Kasiny i pracowników Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa - "OficjalnyProfil", dzięki którym nasz Jarmark prezentował się przepięknie, m.in. dzięki wspaniałym namiotom wystawienniczym.
❤️ Dziękujemy funkcjonariuszom policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ligoty Polskiej i z Ligoty Małej za dbanie o bezpieczeństwo przebiegu całej naszej imprezy.
❤️ Dziękujemy wystawcom! Swoje produkty i rękodzieła wystawiali i podziękowania niech przyjmą Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Oleśnica: Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowinie, KGW w Boguszycach - Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe, Kgw Świerzna, Kgw Zarzysko, Koło Gospodyń Wiejskich w Smolnej "Na obcasach", Kgw Spalice, sołectwo Sokołowice oraz Piekarnia Sokołowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Poniatowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bystrem.
Wśród wystawców byli obecni także wolontariusze Fundacja Żyj dla innych, Pasieka Gutek oraz Gospodarstwo Pasieczne - Aurelia i Zbigniew Wiącek. Można było także nabyć słodkości od Zapieczona - pracownia cukiernicza czy ręcznie robione maskotki, zabawki i lody. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci a wśród nich m.in. dmuchańców i animacji przygotowanych przez pracowników Gminna Biblioteka Publiczna w Boguszycach.
„Smaki Gminy Oleśnica” to nie tylko smaki kulinarne i rękodzielnicze, ale również smak śpiewu i tańca, które były obecne na scenie.
❤️ Dziękujemy za obecność i koncertowanie najpierw Gościom naszego Jarmarku spoza Gminy Oleśnica, a były to zespoły Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach: Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice" oraz Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego. Na scenie zagościł także zespół „Leszczynki” z Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko. Swój repertuar zaprezentowały zespoły z naszej gminy: „Wianki” ze Wszechświętego, „Kapela Smyki”, „Fajne Babki” z Boguszyc, Jarzębina Sokołowice, „Ligocianie” z Ligoty Wielkiej, teatrzyk „Retro” z Ostrowiny, Zespol Wyszogrodzianie z Wyszogrodu, „Zazula” z Poniatowic, Boguszyczanie z Boguszyc, „Rzędowianie” z Boguszyc-Osiedla, „Pokolenia” z Ligoty Małej oraz „Karolinki” z Bystrego. Wszystkim artystom bardzo dziękujemy!
❤️ Dodatkowo składamy wielkie podziękowania za pomoc przy organizacji sobotnich wydarzeń w Bystrym firmie AUTO CENTRUM Marcin Korzępa za użyczenie samochodu niezbędnego przy organizacji tak dużej imprezy.
❤️ Dziękujemy także sołectwom Krzeczyn i Boguszyce za przekazane ławki i stoły. Dziękujemy także Jerzemu Kuczmańskiemu, za… energię 😉.
🌻🌼🌾🌸 Do zobaczenia na kolejnej wspaniałej imprezie! 🌻🌼🌾🌸