Gospodarstwo Pasieczne - Aurelia i Zbigniew Wiącek

Gospodarstwo Pasieczne  - Aurelia i Zbigniew Wiącek Oferujemy Państwu prawdziwe miody pszczele pochodzące z dziada, pradziada rodzinnej pasieki. Stoisko znajdziecie na przeciwko salonu Bodzio ��

Zapraszamy w każdy Wtorek, Piątek i Niedzielę na duży targ w Oleśnicy przy ulicy Wrocławskiej. Miłość do pszczelarstwa w rodzinie Wiącek zapoczątkowała już lata temu. Zaczęło się od pradziadka Pana Zbigniewa. To on jako pierwszy w rodzinie założył pasiekę liczącą przeszło 300 uli jeszcze przed pierwszą wojną światową. Tereny kieleckie – tam właśnie powstała ta pasieka - były wtedy pod zaborami Ru

skimi. Pradziadek Pana Zbyszka zajmował się pasieką tak długo jak pozwoliło mu zdrowie i siły. Nie wiadomo dokładnie ile to trwało. Dodajmy jednak, że pradziadek dożył pięknego wieku 102 lat, a prababcia 101 lat. Kolejne pokolenie nie odkryło w sobie zainteresowania pszczelarstwem. W dziadku Pana Zbigniewa nie zaowocowała ta sama pasja do pszczół z jaką żył jego pradziadek. Wydawałoby się, że na tym historia się skończy, a naprawdę to właśnie tutaj się ona zaczyna. Piękna przygoda pełna pasji i miłości do pszczół. Tato Pana Zbyszka, Antonii Wiącek. To właśnie on postanowił kontynuować tę małą rodzinną pasję. Zaczynał od kilku uli by z czasem stopniowo zwiększać swoją pasiekę. Miłością do tego pięknego zawodu zaraził syna Zbigniewa, który wspomina, że jak tylko zaczął chodzić tak już zaczął kręcić się przy ulach i z zainteresowaniem obserwował co robi ojciec. Z wiekiem coraz więcej pomagał tacie, a pszczoły stawały się jego miłością. Przez wiele lat wspólnie prowadzili pasiekę. Jeździli z pszczołami po różnych terenach Polski by zbierać różne odmiany miodu. Pan Antoni zajmował się pasieką niemalże do końca swoich dni. Pasieka była jego życiem, pszczoły miłością a słowa uznania od ludzi, którzy próbowali tych miodów motywowały do dalszej pracy i kontynuacji tej pięknej pasji pszczelarstwa. Po śmierci ojca, w synu nie wygasła miłość do pszczelarstwa. Można by powiedzieć, że jest jeszcze silniejsza. Pasieka trwa to dziś. Pan Zbigniew prowadzi ją wspólnie z żoną. Niezmiennie od lat podróżują z pszczołami i w pełni poświęcają się temu co robią.

A może słoik miodu w świątecznym pudełeczku? Prezent prosto z serca w trosce o zdrowie 🎁🌲🐝 W sprzedaży również pyłek psz...
19/12/2025

A może słoik miodu w świątecznym pudełeczku? Prezent prosto z serca w trosce o zdrowie 🎁🌲🐝
W sprzedaży również pyłek pszczeli, pierzga i propolis 🐝🐝🐝

Piękne świeczki z wosku pszczelego, polecają się na świąteczny prezent 🐝🌲🎁 Zapraszamy❣️
19/12/2025

Piękne świeczki z wosku pszczelego, polecają się na świąteczny prezent 🐝🌲🎁
Zapraszamy❣️

Zapraszamy na Dożynki gminy Oleśnica, w Poniatowicach!  💐🐝🌻Czekamy na Was!  ❤️🐝🍯🐝🍯🐝🍯🐝
20/08/2022

Zapraszamy na Dożynki gminy Oleśnica, w Poniatowicach! 💐🐝🌻
Czekamy na Was! ❤️
🐝🍯🐝🍯🐝🍯🐝

Zapraszamy po pyszne miody 🍯
14/12/2021

Zapraszamy po pyszne miody 🍯

Jarmark Produktu Lokalnego "Smaki Gminy Oleśnica" 🍯🙂
26/08/2021

Jarmark Produktu Lokalnego "Smaki Gminy Oleśnica" 🍯🙂

Dziękujemy za możliwość udziału w tym fantastycznym Jarmarku! ❤️🍯🐝https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5048986673...
26/08/2021

Dziękujemy za możliwość udziału w tym fantastycznym Jarmarku! ❤️🍯🐝

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=504898667322313&id=100034065534483

❤️ Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica ❤️ pragnie serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym Jarmark Produktu Lokalnego „Smaki Gminy Oleśnica” był radosny, kolorowy, przepyszny i bezpieczny.

❤️ Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej Gminy i Gościom za obecność i wspaniałą zabawę!

❤️ Dziękujemy Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica z pracownikami Urzędu Gmina Oleśnica oraz Radnym Gminy Oleśnica. Dziękujemy Sołectwu Bystre na czele z Panią Sołtys. Szczególne podziękowania ślemy na ręce ks. Jana Kudlika – proboszcza parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy za modlitwę podczas Eucharystii dożynkowej.

❤️ Szczególne podziękowania dla Agnieszki Kasiny i pracowników Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa - "OficjalnyProfil", dzięki którym nasz Jarmark prezentował się przepięknie, m.in. dzięki wspaniałym namiotom wystawienniczym.

❤️ Dziękujemy funkcjonariuszom policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ligoty Polskiej i z Ligoty Małej za dbanie o bezpieczeństwo przebiegu całej naszej imprezy.

❤️ Dziękujemy wystawcom! Swoje produkty i rękodzieła wystawiali i podziękowania niech przyjmą Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Oleśnica: Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowinie, KGW w Boguszycach - Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe, Kgw Świerzna, Kgw Zarzysko, Koło Gospodyń Wiejskich w Smolnej "Na obcasach", Kgw Spalice, sołectwo Sokołowice oraz Piekarnia Sokołowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Poniatowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bystrem.
Wśród wystawców byli obecni także wolontariusze Fundacja Żyj dla innych, Pasieka Gutek oraz Gospodarstwo Pasieczne - Aurelia i Zbigniew Wiącek. Można było także nabyć słodkości od Zapieczona - pracownia cukiernicza czy ręcznie robione maskotki, zabawki i lody. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci a wśród nich m.in. dmuchańców i animacji przygotowanych przez pracowników Gminna Biblioteka Publiczna w Boguszycach.

„Smaki Gminy Oleśnica” to nie tylko smaki kulinarne i rękodzielnicze, ale również smak śpiewu i tańca, które były obecne na scenie.
❤️ Dziękujemy za obecność i koncertowanie najpierw Gościom naszego Jarmarku spoza Gminy Oleśnica, a były to zespoły Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach: Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice" oraz Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego. Na scenie zagościł także zespół „Leszczynki” z Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko. Swój repertuar zaprezentowały zespoły z naszej gminy: „Wianki” ze Wszechświętego, „Kapela Smyki”, „Fajne Babki” z Boguszyc, Jarzębina Sokołowice, „Ligocianie” z Ligoty Wielkiej, teatrzyk „Retro” z Ostrowiny, Zespol Wyszogrodzianie z Wyszogrodu, „Zazula” z Poniatowic, Boguszyczanie z Boguszyc, „Rzędowianie” z Boguszyc-Osiedla, „Pokolenia” z Ligoty Małej oraz „Karolinki” z Bystrego. Wszystkim artystom bardzo dziękujemy!

❤️ Dodatkowo składamy wielkie podziękowania za pomoc przy organizacji sobotnich wydarzeń w Bystrym firmie AUTO CENTRUM Marcin Korzępa za użyczenie samochodu niezbędnego przy organizacji tak dużej imprezy.

❤️ Dziękujemy także sołectwom Krzeczyn i Boguszyce za przekazane ławki i stoły. Dziękujemy także Jerzemu Kuczmańskiemu, za… energię 😉.

🌻🌼🌾🌸 Do zobaczenia na kolejnej wspaniałej imprezie! 🌻🌼🌾🌸

18/07/2021

I na Lipie też 🐝🍯

Na akacji 🐝🍯
18/07/2021

Na akacji 🐝🍯

08/06/2021

🍯🍯🍯

Adres

Wrocławska 7/1
Olesnica
56-400

Telefon

+48512244498

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gospodarstwo Pasieczne - Aurelia i Zbigniew Wiącek umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Gospodarstwo Pasieczne - Aurelia i Zbigniew Wiącek:

Udostępnij