Miód z pasieki przy Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie

Miód z pasieki przy Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie Miody wyróżniają się domieszkami nektaru z kwiatów i drzew ogrodu botanicznego, co czyni je jedynymi w swoim rodzaju. Wraz z żoną hodujemy pszczoły od 7 lat.

Posiadanie pasieki traktujemy jako hobby, które dostarcza nam dużo satysfakcji i przyjemności z kontaktu z naturą. Aktualnie prowadzimy 15 rodzin pszczelich w ulach drewnianych. Pasieka i pracownia pszczelarska znajdują się w pobliżu Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Pozyskujemy w sezonie 4 rodzaje miodów:

nektarowy mniszkowy (wiosenny) – głównie z mniszka lekarskiego, klonów, wierzb, kasztanów

, szybko krystalizuje, działa regulująco na układ pokarmowy (w szczególności wątrobę i żołądek), zalecany przy długotrwałym przyjmowaniu leków, stanowi cenne uzupełnienie kuracji wspomagającej leczenie schorzeń reumatycznych, niedokrwistości i stanów wyczerpania psychofizycznego;

nektarowy akacjowy – łagodny, duża zawartość fruktozy powoduje, że bardzo wolno krystalizuje (nawet po roku), polecany dzieciom, posiada właściwości bakteriobójcze i moczopędne, działa osłonowo na żołądek i chroni przed nadmierną ilością kwasów trawiennych, może być stosowany u cukrzyków z łagodną postacią choroby, polecany przy zmęczeniu fizycznym, psychicznym i osłabieniu organizmu, wykazuje działanie uspokajające, pomaga w walce z bezsennością, w formie okładów stosowany jest w leczeniu zakażeń skóry;

nektarowy lipowy – wyrazisty smak i aromat lipy i mięty, krystalizuje po kilku tygodniach, działa silnie przeciwbakteryjnie, polecany w chorobach serca i układu krążenia, działa łagodnie moczopędnie, skutecznie likwidując obrzęki, nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi, olejki eteryczne z lipy działają łagodnie rozkurczająco i uspokajająco, skutecznie wspomaga kuracje schorzeń układu nerwowego, między innymi w nerwicach, stresie i bezsenności;

nektarowy nawłociowy (z nawłoci późnej i kanadyjskiej) – odbierany z ula we wrześniu, ma wyrazisty kwaskowy smak (dla koneserów), są jego gorący zwolennicy i przeciwnicy, bardzo rzadko pozyskiwany ze względu na późną porę kwitnienia nawłoci i niestabilny charakter (zdarza się, że dojrzały miód sfermentuje), bardzo szybko krystalizuje. Posiada właściwości moczopędne, korzystnie wpływając na funkcjonowanie nerek, polecany dla osób z nadciśnieniem, w leczeniu przeziębień i infekcji górnych dróg oddechowych, dróg żółciowych, stawów, nerek i prostaty pozytywnie wpływa na kondycję mięśnia sercowego. Dajemy gwarancję, że miód w słoikach pochodzi w całości z naszej pasieki i jest pozyskiwany z zachowaniem wszelkich wymogów sztuki pszczelarskiej. Miód pakowany jest w słoiki 0,7 kg, opatrzony elegancką etykietą. Możemy dostarczyć słoiki do klienta, minimalna jednorazowa dostawa przy cenie 25 zł/słoik – 10 sztuk. Przy zamówieniu mniejszej liczby słoików, zapraszamy do:
1) Sklepu Bella, przy ul. Sonaty 6 w Warszawie (metro Służew)
2) Kontaktu z Kasią: tel. 601 671 057, [email protected] i odbioru na Mokotowie.
3) Kontaktu z Gosią: tel. 607 171 048, [email protected] i odbioru np. na Kabatach.

Adres

Warsaw
02-973

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Miód z pasieki przy Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Miód z pasieki przy Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie:

Udostępnij

Kategoria