04/06/2026
Angol tábor élményei
Az S. Illyés Lajos Általános Iskola 24 felső tagozatos diákja, három pedagógus-Lőrinczi-Härtlein Enikő, Katona Krisztián és Cristian Weisz tanárok- kíséretében, az idén is részt vettek, a Budapest XIII. Kerület testvérvárosunk által, a Velencei-tónál szervezett 24. Angol táborban.
Az egy hetes tábor célja, a nemzetek közötti kapcsolatteremtés az angol nyelv használata során, barátságok kialakítása, különböző szabadidős, élménydús programokon való részvétel, betekintés más nemzetek kultúrájába, játék, kirándulás, kacagás.
A hosszas utazás fáradtságait kipihenve, diákjaink egy tesztet megoldva, különböző szintű csoportokba kerültek, angol tudásuk szerint. Büszkén kijelenthetjük, hogy legtöbbjük a 3-as, 4-es,5-ös csoportokba kerültek, ami az angol nyelvtudás magasabb szintjét mutatta. A szervezők örömmel jelezték, hogy a szováta csapat milyen ügyesen teljesített a tesztelésen. A diákok minden nap két, hatvan perces angol órán vehettek részt.
Délutánonként szórakoztató programokon találhattak rá új barátokra. Ide felsorolhatjuk a kézműveskedést, táncoktatást, csapatépítő játékokat, kincskeresést, portyázást, kosármérkőzést, fürdőzést a helyi Spa-ban, stb.
A táborban horvát, lengyel, szlovák, ukrán, anyaországi és szovátai gyerekek vettek részt. Esténként, minden ország egy bemutatót tartott a saját településéről, iskolájáról, hagyományairól egy műsoros összeállításban. Így, betekintést nyerhettünk arról, hogy melyik országnak kik a hírességei, mi a nemzeti eledelük vagy mi a leghosszabb szó amit leírnak és egy szusszra kiejtenek.
A szovátai csapat idén is nagyon ügyesen szerepelt. Gyerekeink talpraesettsége, kiváló bemutatója hatalmas tapsban részesített mindannyiunkat.
Az egy hét hamar eltelt. Mire megszoktuk a tábor rendjét, a táborzáró esten vettünk már részt. A tábortűz körül mindenki boldogan énekelt, majd ölelkezve, érzelmeiket kimutatva, búcsúzkodtak egymástól.
Reméljük, e tartalmas hét örök élmény marad diákjaink számára.
Nagyon szépen köszönjük a szülőknek, hogy bíztak bennünk és elengedték gyerekeinket társaságunkban.
Köszönet iskolánk vezetőségének, hogy segítséget nyújtottak az előkészületekben.
Köszönet a szovátai Polgármesteri Hivatalnak az utazásban nyújtott támogatásért, továbbá szponzorainknak: Promedivet, Larix, Elixon Market, Kevin Market, Ács József és Ilonka-méztermékek, Hochland Sajt-gyár, Kibédi Húsbolt.
Várjuk a következő, élménydús tábori napokat két év múlva.
Lőrinczi-Härtlein Enikő, SIL pedagógusa