05/06/2019
Kosenie nám skomplikovalo počasie
Milí Hnúšťania, v týchto dňoch kosíme posledné plochy, ktoré sa nestihli realizovať. Aj keď sme dostali viacero podnetov, urýchliť sme kosenie nemohli pre nepretržité nepriaznivé počasie v mesiaci máj. Môžem sa Vám na tomto mieste za zdržanie ospravedlniť, avšak musím podržať Technické služby mesta, pretože napriek ich úsiliu sa to naozaj rýchlejšie realizovať nedalo.
Počas dažďov rastie tráva rýchlo a ak sa kosenie posunie o pár dní, hneď to vyzerá hrozne, ale rovnaké problémy majú všetky mestá a obce, nielen my. Akonáhle začalo byť lepšie počasie, kosili sme so všetkou technikou, čo máme a osobne som každý deň s TS komunikoval a kontroloval to, TS mi posielajú každý deň správu i fotografie, z ktorých som Vám sem niekoľko pridal, aby ste videli, koľko plôch sa kosí, hrabe, odváža.
Pre informáciu, v Hnúšti máme 170 000 metrov štvorcových zelených verejných priestranstiev, ktoré kosíme. Určite uznáte, že je to rozsah, ktorý nejaký čas trvá a že prijmete moje slová s pochopením.
Ďakujem,
Roman Lebeda,
Primátor mesta